Про це в ефірі програми “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” повідомив директор Центру екстреної медичної допомоги Анатолій Вершигора.

Він спростував інформацію про те, що “швидка” не встигає чи не справляється із викликами. Проте не заперечив, що викликів за останній рік справді стало більше – у зв’язку із епідемією коронавірусу.

Ніхто не відміняв інфаркти міокарда, пологи, травми та інші критичні виклики, на які ми зобов’язані їхати. Щодоби київська лікарня “швидкої” приймає на 150-20 викликів більше. Але ці виклики пов’язані з підозрою або встановленим діагнозом коронавірусу. Дійсно, пацієнти є дуже тяжкі і щодоби ми доставляємо до лікарень близько 500 жителів міста Києва“, – сказав Анатолій Вершигора.

Він також розповів, як змінилася робота бригад “швидкої” у зв’язку з епідемією:

Є певні вимоги до бригади, яка виїжджає до людини з підозрою на коронавірус: бригада має вдягти засоби індивідуального захисту,  перевірити, чи захищають вони співробітника. А якщо пацієнт був з коронавірусом або підозрою – карета повинна бути дезинфікована“, – сказав директор Центру екстреної допомоги.

Ці процедури збільшують час на виконання викликів. Анатолій Вершигора порадив киянам не панікувати і набратися терпіння – як тільки звільняється бригада швидкої, диспетчер двонить і повідомляє про це.

Всі дуже налякані…Є пацієнти, які тільки пройшли тест і в них вже починається паніка… У нас є стандарти надання допомоги і тому пацієнти з легким перебігом коронавірусу повинні наглядатися вдома сімейним лікарем. Для цього є протокол того, що потрібно робити. І сьогодні кожна сім’я повинна мати не тільки апарат для вимірювання тиску, а й пульсоксиметр  – апарат для вимірювання насичення киснем крові“, – додав директор Центру.

Він також відповів на скарги киян, які заявляють, що швидка не приїздить на виклики про дитячу температуру.

Дитяча температура – це прерогатива сімейного лікаря! Є діти різні. Є “дитина” 23 роки з температурою 37, і дитинка до року, яка має високу температуру – то ми туди їдемо. Ми виконуємо постанову Кабінету міністрів – все це уномровано, є виклики критичні, некритичні – неестрені, і є виклики, на які ми відмовляємо. Для цього треба отримати свого сімейного лікаря або зателефонувати на “гарячу лінію” МОЗу”, – роз’яснив Анатолій Вершигора, зазначивши, що швидка допомога – це не поліклініка на колесах.

Він зазначив, що киянам, які телефонують на 103, краще чесно розповісти диспетчерові, що сталося – і він порадить, як краще діяти в такій ситуації.

Нагадаємо, нещодавно у НАМН розпочали допомагати в лікуванні хворих на COVID-19, однак є проблема у фінансуванні.

Фото: КМДА