Про це повідомляє NBC News.

За словами джерел телеканалу, про це Сі сказав Байдену на груповій зустрічі, на якій були присутні десятки американських і китайських посадовців. Водночас зауважив, що Китай віддає перевагу мирному, а не силовому приєднанню Тайваню.

Лідер Китаю прокоментував прогнози американських воєначальників, які заявили, що Сі планує захопити Тайвань у 2025 або 2027 році. Сі заявив Байдену, що ті помиляються, оскільки він не встановив часові рамки для своїх планів.

За словами джерел, китайські посадовці також попросили Байдена зробити публічну заяву після зустрічі про те, що Сполучені Штати підтримують мету Китаю щодо мирного об’єднання з Тайванем і не підтримують незалежність Тайваню. Але Білий дім відхилив прохання Китаю.

Брязкання зброєю Сі щодо Тайваню викликає велике занепокоєння у представників адміністрації Байдена, які наполегливо намагаються уникнути військового конфлікту з Китаєм.

На тогорічному з’їзді Комуністичної партії Китаю Сі публічно заявив, що Китай здійснить військову атаку на Тайвань, якщо той проголосить незалежність за іноземної підтримки.

Китайський лідер також заявив, що загроза застосування сили «спрямована винятково проти втручання зовнішніх сил і нечисленних сепаратистів, які прагнуть незалежності Тайваню».

Дві наддержави: які наразі відносини між США та Китаєм?

В останні роки між США й Китаєм виникли непрості відносини через загострення геополітичних суперечностей у Південно-Східній Азії, зокрема питання Тайваню, економічну конкуренцію, а також повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Минулого місяця президент Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін вперше за 6 років зустрілися у США. Тоді сторони домовились відновити військову комунікацію. Також країни створять робочу групу боротьби з наркотиками й міжурядовий діалог щодо штучного інтелекту.

Крім того, Китай пообіцяв відправити у Сполучені Штати нових панд. За словами Сі Цзіньпіна, ці тварини є «посланцями дружби між китайським і американським народами».

Однак, як ми писали раніше, посол Сполучених Штатів у Китаї Ніколас Бернс «не відчуває оптимізму» щодо майбутнього американсько-китайських відносин. Втім, він сподівається, що вони не призведуть до конфлікту.