Про це пише видання Politico.

Журналісти зазначають, що перший термін Трампа характеризувався торгівельною війною між Китаєм та США. Напередодні свого другого терміну Трамп подвоїв свій антикитайський меседж і заявив, що запровадить 60-відсотковий тариф на китайський імпорт, коли він буде на посаді.

Багато хто побоюється, що жорстка гра проти Сі Цзіньпіна, який чітко дав зрозуміти, що боротиметься за те, що він вважає правами Китаю, може призвести до ескалації й без того напружених геополітичних відносин. Але при уважному розгляді не менш імовірно, що станеться протилежне: виникне альянс між Трампом і Сі.

На відміну від першого раунду протистояння Трампа і Сі, другий раунд має менше фундаментальних розбіжностей і більше можливостей для взаємодії. 2016-2020 роки були піком конкуренції між Китаєм і США.

Китай стверджував, що перевершить США як найбільшу економіку світу. Він стверджував, що його політична система та ідеологія перевершують американську. Довгостроковий економічний план Китаю “Зроблено в Китаї 2025” розглядався Америкою та багатьма іншими країнами як пряма загроза.

З того часу Китай стримав свої претензії на перевагу і бореться з економічними викликами, спричиненими тривалими та інтенсивними карантинними обмеженнями через Covid-19, кризою нерухомості, боргами місцевих органів влади, безробіттям серед молоді та швидким старінням населення.

“Американські пріоритети також змінилися. У кампанії 2024 року Трамп пообіцяв припинити російсько-українську війну, яка розпочалася після його першого терміну. Трамп і Сі, які обидва демонструють особисте захоплення Путіним, можуть працювати разом з останнім над формуванням мирної угоди, яка буде прийнятною для трьох сильних світу цього“, — йдеться у матеріалі.

Інші “чорні лебеді” 2025 року

Таємні домовленості між Росією, США, Іраном та Ізраїлем щодо іранської ядерної зброї, спрямовані на запобігання конфлікту між Тегераном і Тель-Авівом.

Масштабна епідемія, яка може стати черговим викликом для систем охорони здоров’я світу.

Економічний колапс і глобальна паніка, зокрема через обвал фінансових ринків.

Повалення Лукашенка у Білорусі, що змінить політичну карту Східної Європи.

Перегляд кордонів Сполучених Штатів, що стане безпрецедентною подією в сучасній історії країни.

Нагадаємо, що, за словами Ентоні Блінкена, Китай допоміг переконати Путіна не завдавати ядерного удару по Україні.