Про це в ефірі КИЇВ24 повідомив адвокат, голова профспілки «Українська незалежна фундація юристів» Ростислав Кравець.

«Особа влаштовується у стратегічне підприємство. Або у підприємство, співробітники якого підлягають під мобілізацію. Він проходить ВЛК і стає на військовий облік, щоб влаштуватися на роботу. Йому не надають підтвердження, що його можуть забронювати. Його відразу відправляють в ЗСУ. Навіщо це робити?», – ставить риторичне запитання адвокат.

На думку правознавця, мобілізація працівників сільськогосподарських підприємств нашкодить самому підприємству, та знизить ефективність Збройних сил України.

«Органи, які зобов’язані навести лад з мобілізацією, хапають будь-кого і будь-куди. Це призводить до важких наслідків як для підприємств, так і для Збройних сил. Тобто особа влаштовується на стратегічне підприємство і його відразу забирають в ЗСУ. Такого бути не може», – обурюється Кравець.

Він зазначив, що в Україні має бути перелік підприємств, затверджений Мінекономіки й органами місцевої влади, з яких буде заборонено мобілізувати співробітників.

«Серед критеріїв таких підприємств, з останнього пресрелізу: обіг таких підприємств має бути не менше 1,5 млн євро. До чого тут обіг і прибутки підприємства, яке дійсно має стратегічне значення для певної галузі та регіону? Наприклад, сільськогосподарське підприємство з 20, 50, 100, 200 га землі. Якщо забрати комбайнерів, трактористів, то що буде з ним? Що буде з урожаєм? У підприємства може не буде таких прибутків, але для цього конкретного регіону може нанести непоправну шкоду. Такі підприємства уже підпадають під мобілізацію. За зиму, весну було мобілізовано дуже велику кількість робітників таких підприємств», – пояснює адвокат.

Фото: Getty Images