Про це в ефірі КИЇВ24 повідомив ветеран російсько-української війни Артем Ревчук.
Ветеран розповів, що в його підрозділі фортифікації на лінії зіткнення будувалися з колод.
Просто лопатами рили окопи і потім за допомогою колоди все там перекривалося — бліндажі та щілинні перекриття. Якщо ми кажемо про фортифікаційні споруди, які будуються якимись підрядними організаціями, там логічно все заливати бетоном.
Ревчук зазначив, що так буде правильніше з погляду безпеки та укріплення фортифікацій, адже бетонні перекриття є надійнішими. Окрім того, він зазначив, що фортифікації на Чернігівщині, через які стався скандал, можливо будувалися ще у 2022 році.
Те, що я бачив на відео, можливо, будувалося ще під час або відразу після відбиття Київської області. Тоді будували усе максимально швидко, без заливки бетону.
Інцидент з фортифікаціями на Чернігівщині
На Чернігівщині розгорівся скандал між міською радою та міською військовою адміністрацією довкола якості фортифікаційних споруд у регіоні.
20 вересня 2024 року очільник Чернігівської МВА Дмитро Брижинський висунув звинувачення на адресу міської ради щодо неякісного будівництва фортифікаційних споруд на території регіону. Він також звернувся до Ради оборони області з проханням розглянути результати перевірки цих укріплень на одному з наступних засідань.
24 вересня 2024 року представники міської влади Чернігова відповіли на ці звинувачення. Вони зазначили, що фортифікаційні споруди раніше були перевірені військовими, і Дмитро Брижинський у травні 2023 року позитивно оцінив їхню якість. Виконувач обов’язків мера Чернігова Олександр Ломако також звернувся до Ради оборони області з проханням ще раз розглянути стан укріплень навколо міста.
25 вересня 2024 року у Чернігівській ОВА доручили визначити обсяги робіт та привести фортифікаційні споруди на території регіону до належного стану.