Про йдеться в повідомленні Державої прикордонної служби України

Як повідомила  ДПСУ, словацькі перевізники обмежують рух ваговозів, які прямують з України в бік Словаччини, а на виїзд зі Словаччини рух поки не блокують.

“На цей час перед пунктом пропуску “Ужгород”, суміжним словацькому “Вишнє Нємецке”, в електронній черзі на виїзд до Словаччини перебувають 1263 вантажівки”, – додали українські прикордонники.

У ДПСУ вказали, що на пропуск легкових автомобілів та автобусів блокада не впливає.

Блокада словаками кордону з Україною

21 листопада, словацькі перевізники заблокували рух вантажівок на пункті пропуску «Вишнє-Нємецке» на в’їзді до України, повідомляє ДПСУ. Державна прикордонна служба України повідомила, що блокування руху ініціювала та проводить Спілка перевізників Словаччини. Та вони не повідомили про те, наскільки вони планують блокувати пропускний пункт.

Опівночі словацька поліція забрала особу, що блокувала кордон та евакуювала транспортний засіб.

Станом на ранок 24 листопада речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив про розблокування українсько-словацького кордону. Проте, у п’ятницю, 1 грудня, словацькі перевізники знову почали блокування контрольно-пропускного пункту на кордоні з Україною.

Вдруге дії словацьких страйкарів завершились 4 грудня. Тоді рух для вантажівок через пункт пропуску «Вишнє-Нємецке», суміжний українському пункту пропуску «Ужгород», був розблокований.

При цьому, вже за два дні перевізники заявили, що «UNAS залишається у стані готовності до страйку, і у разі відсутності іншої альтернативи для вирішення ситуації організація готова повністю заблокувати прикордонний перехід «Вишнє-Нємецьке – Ужгород» в обох напрямках.»

Нагадаємо, вранці Спілка автоперевізників Словаччини анонсувала продовження блокади прикордонного переходу «Вишне Німецьке — Ужгород» з 15:00 понеділка, 11 грудня. Повідомляється, що протест словацьких далекобійників на українсько-словацькому кордоні триватиме «до особливого розпорядження». Рішення про продовження блокади ухвалив президент Союзу.