Про це в інтерв’ю Reuters заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Я розраховую на те, що Палата представників погодиться надати підтримку Україні, тому що це не благодійність. Це інвестиції у нашу власну безпеку, — наголосив генсек.

Європа та Канада також активізують підтримку, і їхня сукупна допомога більша, ніж американська. Однак, внесок США в обороноздатність України «залишається життєво важливим».

Столтенберг додав, що якщо російський диктатор Володимир Путін переможе в Україні, то це стане сигналом не лише для нього, а й для інших авторитарних лідерів, що можна силою отримувати бажане. Це «зробить світ небезпечнішим і Захід вразливішим».

Сьогодні це Україна, завтра це може статися на Тайвані. Тому Пекін, Китай уважно стежать за тим, що відбувається в Україні, — додав генсек.

Допомога від США затримується. Які перспективи ухвалення?

Нагадаємо, що Сенат США остаточно підтримав пакетний законопроєкт надання фінансової допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів. Відомо, що з цієї суми Україна отримає понад 60 мільярдів доларів.

Новий законопроєкт Сенату запропонували після того, як республіканці 7 лютого заблокували ширшу пропозицію, що включала допомогу Ізраїлю, Україні та Тайваню й водночас передбачала зміни в захисті американського кордону та міграційної політики.

Це був компроміс двох партій після місяців дискусій. Однак законопроєкт майже одразу зіткнувся з різкою опозицією з боку республіканців у Палаті представників.

Водночас президент США Джо Байден закликав Палату представників США терміново схвалити законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню. За словами Байдена, цей проєкт закону має вирішальне значення для національної безпеки США.

Однак, спікер Палати представників, у якій більшість належить республіканцям, заявив, що Конгрес США не ухвалить законопроєкт про виділення допомоги Україні, який не містить заходів для вирішення міграційної кризи.