Про це заявила народна депутатка Олександра Устінова в ефірі телемарафону.

Нардепка зазначила, що США у грудні можуть ухвалити фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Нас запевняли й сенатори, і конгресмени, що спочатку Сенат проведе пакет допомоги, в якому є Ізраїль, Україна, Тайвань і питання кордону з Мексикою. Після чого цей пакет, проголосований Сенатом, піде в нижню палату, тобто в Конгрес, в Палату представників. Але там, скоріше за все, він буде проголосований десь в середині грудня.

На думку Олександри, рішення Білого Дому об’єднати пакети допомоги для Ізраїлю та України буде вигідним для українців. При цьому вона вважає, що прив’язка законопроєкту до суперечок щодо кордону може полегшити процес йог ухвалення.

Те, що Білий Дім подав спільний такий бюджетний запит — насправді на руку Україні. Ми своєю чергою дуже підтримували таку ініціативу і просили, щоб нас не розділяли, адже так ми зберемо більше голосів.

Допомога від США скорочується, що це означає

Нагадаємо, що 10 листопада заступниця речника міністерства оборони США Сабріна Сінгх заявила, що США й далі виділятимуть пакети військової допомоги Україні, але розмір стане меншим.

За її словами, США вже витратили понад 95% від суми з $62,3 млрд, виділених Україні. Залишилося близько $1 млрд у резервах. Окрім того, вона додала, що Україна покладається на підтримку інших країн.

Водночас у вівторок, 7 жовтня, демократи в Сенаті США заблокували спроби республіканців швидко схвалити законопроєкт про надання надзвичайної допомоги Ізраїлю без передбачених коштів для України. Так, 3 листопада Палата представників США схвалила законопроєкт про допомогу Ізраїлю на суму 14,3 мільярда доларів. У цьому проєкті немає згадок про Україну, попри прохання Байдена обʼєднати допомогу Ізраїлю та нашій державі.

Пізніше в ЄС попередили, що перемога над Росією не буде швидкою, а допомога США Україні, ймовірно, скоротиться. Саме тому країни Євросоюзу мають бути політично готовими на цьому тлі продовжувати підтримувати Україну.