Про це пише Reuters.

Проєкт представив Алжир. За підтримку проголосували 12 членів Ради безпеки, зокрема Росія та Китай. Швейцарія та Велика Британія утрималися.

“Сполучені Штати продовжують рішуче підтримувати рішення про створення двох держав. Це голосування не відображає протидію палестинській державності, а натомість є визнанням того, що воно буде досягнуто лише шляхом прямих переговорів між сторонами”, – заявив заступник посла США в ООН Роберт Вуд.

Президент Палестини Махмуд Аббас у своїй заяві засудив вето США як “несправедливе, неетичне та невиправдане”.

Прагнення Палестини до повноправного членства в ООН сталося через шість місяців війни між Ізраїлем і палестинськими бойовиками ХАМАС у Секторі Гази, а також із розширенням поселень на окупованому Західному березі Йордану, які ООН вважає незаконними.

Палестинська автономія — частково визнана, проте без членства в ООН

Палестинська автономія була створена 30 років тому на основі тимчасових мирних угод в Осло. Вона контролює обмежені частини окупованого Західного берега річки Йордан, однак втратила владу в Секторі Гази після конфлікту у 2007 році.

Серед країн G20 дев’ять (Аргентина, Бразилія, Китай, Індія, Індонезія, Росія, Саудівська Аравія, Південна Африка та Туреччина) визнали Палестину як державу, тоді як десять країн (Австралія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Південна Корея, Мексика, Велика Британія та США) — ні.

Керівництво автономії раніше вже намагалося здобути членство в ООН. У 2011 році тодішній лідер автономії Махмуд Аббас заявляв про намір подати заявку на отримання членства в Організації.