Про це пише видання The New York Times.
У матеріалі йдеться про те, що угорська компанія B.A.C. Consulting мала контракт на виробництво таких гаджетів від імені тайванської компанії Gold Apollo.
За словами джерел видання, Ізраїль також створив дві інші підставні компанії. Країна мала на меті приховати справжні імена людей, які створювали пейджери та були офіцерами Моссаду.
Відомо, що угорська компанія В.А.С виробляла гаджети й для звичайних людей і компаній. Однак тими клієнтами, які дійсно мали значення, були представники Хезболли. Їхні пейджери містили батареї з вибуховою речовиною PETN.
Як Ізраїль планував вибухи пейджерів Хезболли
Відомо, що ці пейджери почали надходити до Лівану влітку 2022 року. Спершу їх було небагато, але виробництво зросло після того, як лідер Хезболли Саїд Насралла заборонив членам угруповання використовувати мобільні телефони. Тоді він отримав повідомлення від союзників, що Ізраїль нібито придбав нові засоби для зламу телефонів та активував мікрофони та камери, щоб віддалено шпигувати за їхніми власниками.
Джерела видання розповіли, що у цю розробку країна інвестувала багато коштів. Тож серед союзників Лівану ширилися чутки, що більше жодне мобільне спілкування не є безпечним, навіть через зашифровані застосунки для обміну повідомленнями.
А щоб спровокувати вибухи, Ізраїль увімкнув пейджери й надіслав на них повідомлення арабською мовою, тож це виглядало так, ніби воно надійшло від вищого керівництва Хезболли.
Операція з підривом пейджерів
Нагадаємо, що у вівторок, 17 вересня, у багатьох членів угруповання “Хезболла” на території Лівану майже одночасно вибухнули пейджери, які вони використовували для зв’язку.
Внаслідок операції дев’ятеро бойовиків Хезболли загинули, поранень зазнали як мінімум 2750 людей.
А 18 вересня повідомляли, що масштабний підрив пейджерів членів ліванського угруповання“Хезболла” організувала ізраїльська спецслужба “Моссад”. Операція готувалася тривалий час.
Як зазначило високопоставлене джерело у ліванській службі безпеки, Хезболла замовила 5 тисяч пейджерів тайванської компанії Gold Apollo, що були ввезені до країни на початку 2024 року.