Українська журналістка Наталія Нагорна побувала на Курщині та побачила, як там живуть люди, яких покинула Росія. За її словами, на вулицях та підступах до міста Суджі багато спаленої російської техніки.
Кореспондентка ТСН повідомляє, що місто не має суттєвих пошкоджень. Водночас, за її словами, українські бійці взяли під опіку місцевих мешканців: до Суджі в’їхали перші машини з гуманітарною допомогою для курян.
Місто не сильно пошкоджене, але деякі будинки зруйновані авіабомбами, які кидають росіяни. У самій Суджі залишаються люди, серед них — діти. Найменшій дитині, про яку відомо — 1 рік. Місцеві кажуть, що їх не попередили про те, що вони мають евакуюватись та кинули напризволяще.
Тим часом командир бойовиків-кадирівців Алаудінов запевняє, що ЗСУ не контролюють Суджу, а у місті щодня точаться бої.
Наступ на Курщину
Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський повідомив, що Сили оборони нині проводять перевірки та стабілізаційні заходи у тих населених пунктах Курщини, які звільнили. Їх вже налічується 74. Для цих територій Україна нині розробляє гуманітарні рішення.
Кремль втратив у два рази більше, ніж росіянам вдалося захопити за весняно-літню операцію на сході України. Однак те, скільки українці зберігатимуть військову присутність в прикордонні РФ залежить від поставлених задач, вважає військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман.
Речник МЗС України Георгій Тихий заявив на брифінгу, що метою операції Сил оборони України в Курській області РФ є не захоплення чужих територій, а збереження життя наших людей і захист території України від російських ударів. Дії України є абсолютно легітимними, а ЗСУ не порушують міжнародного гуманітарного права.