Як повідомляє CNN, зоопарк прийме двох панд.

Цю інформацію телеканалу підтвердив представник Альянсу дикої природи зоопарку Сан-Дієго. Офіційного терміну їхнього прибуття не повідомили, але у зоопарку «оптимістично налаштовані отримати панд у недалекому майбутньому».

Слід зауважити, що лише кілька місяців тому китайський лідер Сі Цзіньпін припустив, що Китай може відправити нових панд до США, зокрема до зоопарку Сан-Дієго, як «посланців дружби між китайським та американським народами».

Ми готові продовжувати нашу співпрацю зі Сполученими Штатами щодо збереження панд і зробимо все можливе, щоб задовольнити побажання каліфорнійців і поглибити дружні зв’язки між нашими народами, — заявив тоді Сі Цзіньпін.

«Дипломатія панд»

Слід зазначити, що чорно-білі ведмеді вже давно є символом американсько-китайської дружби. Це почалось відтоді, як Пекін подарував пару панд Національному зоопарку у Вашингтоні в 1972 році, напередодні нормалізації двосторонніх відносин.

Пізніше Пекін позичив панд іншим зоопаркам США, а кошти повернули на програми збереження цих тварин.

Китай має монополію на панд і не продає їх, а віддає в оренду, найчастіше за сотні тисяч доларів на рік. Експерти називають це «панда-дипломатією».

Сигнал про охолодження відносин

Нагадаємо, що у вересні 2023 року Китай збирався повернути всіх панд, які живуть у зоопарках США. Тоді зазначали, що три панди з Національного зоопарку Вашингтона мають передати у Китай до грудня.

Із зоопарків Атланти, Сан-Дієго й Мемфісу їх або вже спорядили до КНР, або зроблять це до кінця наступного року.