Про це повідомляє АР та BBC News.
Так, за словами Сі, Китай готовий продовжувати співпрацю зі Сполученими Штатами щодо збереження панд і «робити все можливе, щоб задовольнити бажання жителів Каліфорнії на поглиблення дружніх зв’язків між нашими двома народами».
Цей жест був зроблений наприкінці дня, коли Сі Цзіньпін і президент США провели свою першу особисту зустріч за рік і пообіцяли спробувати зменшити напруженість між країнами.
Сі Цзіньпін не поділився додатковою інформацією про те, коли й де можуть надати панди, але, схоже, припустив, що наступна пара, найімовірніше, прибуде до Каліфорнії.
«Дипломатія панд»
Слід зазначити, що чорно-білі ведмеді вже давно є символом американсько-китайської дружби. Це почалось відтоді, як Пекін подарував пару панд Національному зоопарку у Вашингтоні в 1972 році, напередодні нормалізації двосторонніх відносин.
Пізніше Пекін позичив панд іншим зоопаркам США, а кошти повернули на програми збереження цих тварин.
Китай має монополію на панд і не продає їх, а віддає в оренду, найчастіше за сотні тисяч доларів на рік. Експерти називають це «панда-дипломатією».
Сигнал про охолодження відносин
Нагадаємо, що у вересні Китай збирався повернути всіх панд, які живуть у зоопарках США. Тоді зазначали, що три панди з Національного зоопарку Вашингтона мають передати у Китай до грудня.
Із зоопарків Атланти, Сан-Дієго й Мемфісу їх або вже спорядили до КНР, або зроблять це до кінця наступного року.