Про це в етері КИЇВ24 розповів народний депутат України, заступник голови комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Михайло Цимбалюк.
Усі, хто звільнився на пенсію, не досягнувши 60 років – поліція, МНС, СБУ, інші силовики – стають на військовий облік. Вони зобов’язані це зробити. Мова йтиме про тих, хто не став на облік. Але закон після 16 липня внормував це.
Михайло Цимбалюк пояснює, що навіть ті хто пішов у відставку залишаються військовозобов’язаними.
Навіть той, хто раніше не став на облік, звільнившись у запас чи пішов у відставку із лав ЗСУ, СБУ, МВС, ДСНС, вони однозначно є військовозобов’язаними.
Зниження мобілізаційного віку
Зазначимо, що раніше народна депутатка від “Європейської Солідарності” Софія Федина повідомляла, що до армії треба мобілізувати правоохоронців, які перебувають на пенсії після 40 років. На її думку, обмежено придатні до 25 років не зможуть замінити потенціал мобілізації ЗСУ. І дії щодо таких українців є незаконними.
Тому Верховній Раді необхідно проголосувати за законопроєкт, що забороняє мобілізацію від 18 до 25 років. А для цього потрібна громадська підтримка.
Нагадаю, Комітет з нацбезпеки та оборони підтримав законопроєкт, що забороняє мобілізувати чоловіків до 25 років. Зокрема, у ньому йдеться про те, що всі, кого встигли мобілізувати, зможуть звільнитися з армії. Документ ще мають розглянути у сесійній залі.
Водночас зараз чоловіків з 18 до 25 років можуть мобілізувати, якщо вони пройшли строкову службу у мирний час, закінчили військовий навчальний заклад і мають спеціальність, а також мають посвідчення “обмежено придатного у воєнний час”.
До відома, раніше Генштаб ЗСУ виступив проти звільнення від військової служби колишніх “обмежено придатних” до 25 років. У командуванні вважають, що частина громадян використовувала цей статус із метою ухилення від проходження військової служби. Також, на думку Генштабу, це знижує мобілізаційний ресурс війська.