Про це повідомив командир 80 окремої десантно-штурмової Галицької бригади Павло Розлач в етері телемарафону.
Ситуація складна, але контрольована. Ми ще переважаємо, давимо противника і завдаємо йому значних втрат.
За словами Розлача, ефект несподіванки на початку операції дозволив взяти в полон велику кількість росіян, оскільки їхня розвідка не спрацювала та не виявила скупчення підрозділів ЗСУ.
Завдяки гарному плануванню, якісному виконанню, нашій розвідці, вогневому маневру ми могли їх оточити й взяти в полон.
Полковник пояснив, що ефект несподіванки, це лише один компонент успіху. Велику роль зіграла гарна підготовка українських підрозділів. Зокрема він вважає, що треба віддати належне 810-й бригаді морської піхоти.
Ми більш навчені — підрозділи десантно-штурмових військ. А там були строковики, прикордонники, морська піхота. І рівень підготовки різний. У прикордонників і строковиків — нижчий, а деякі давали серйозний опір.
Взяли в полон понад 200 росіян
За даними видання The Washington Post, українські війська взяли в полон понад 240 російських солдатів з моменту їхнього несподіваного вторгнення в Курську область на початку серпня.
Аналітики видання проаналізували матеріали та виявили, що в полон в основному потрапляють строковики віком від 18 до 30 років.
Мобілізовані війська не отримують зарплату і погано навчені, зазначає видання, а Путін дав обіцянки, що їх не відправлять у бій, хоча російське законодавство це дозволяє, якщо вони пройшли чотири місяці базової підготовки.
Зазначається, що ні українська, ні російська влада не повідомила, скільки насправді російських полонених наразі потрапили в полон під час Курської операції.
Ситуація на Курщині
Українська влада має намір цієї осені підготувати ґрунт для можливих переговорів із РФ. Перемовини мають початися з трьох питань. Про це повідомляє Kyiv Independent з посиланням на джерело, “близьке до Зеленського”.
За словами джерела, Україна прагне “почати розмову з Росією” та провести переговори про обмін полоненими за принципом “всіх на всіх”, продовольчу та ядерну безпеку.
Видання The Guardian писало, що Росія розглядатиме можливість переговорів тільки тоді, коли вважатиме, що Україна здатна “загрожувати Москві й Санкт-Петербургу”.
Тим часом WSJ пише, що мета України в Курській області складається з трьох частин: змусити Росію відвести війська зі сходу України, зламати риторику про поразку на полі бою і поліпшити становище України перед можливими мирними переговорами.
Президент України Володимир Зеленський своєю чергою наголосив, що українська операція в Курській області складна. Проте вона йде за планом і приносить свої плоди.