На цвинтарі по вул. Депутатській у Бучі поховали перших 15 тіл цивільних, особи яких залишились невстановленими. Усі вони будуть поховані із номерними табличками.

Про це повідомляє Бучанська міська рада.

Зазначається, що поховання відбулось за дорученням Київської обласної державної військової адміністрації, відповідно до дозволів Київської обласної прокуратури.

Похованням займається ритуальна служба КП “Бучасервіс”.

У міськраді зазначили, що процедура ідентифікації осіб, які були вбиті у лютому- березні на території Бучанської громади, тривала із квітня.

Як пише Суспільне, радниця міського голови Бучі Михайлина Скорик-Шкарівська уточнила, що серед похованих – 14 чоловіків та 1 жінка.

За її словами, 8 чоловіків знайшли в Мироцькому, вони закатовані і розстріляні, на всіх є сліди тортур, поранення в голову і грудну клітину.

“Спалена в машині жінка на Яблунській вулиці, є скелет чоловіка, який загинув в машині. З однієї могили, де було троє ексгумовано, одного впізнали, він з Бучі. З іншої могили, де 7 ексгумовано, також впізнали одного чоловіка з Бучі. Ми підозрюємо це тіла наших людей захоплених в Бучі, але закатовані в Мироцькому. Відповідно, ми мусимо їх поховати”, — говорить Михайлина Скорик-Шкарівська.

Якщо родичі місяць не забирають тіло людини, місцева влада має поховати.

“В мирний час є звичайна процедура поховання, тих кого не забрали рідні, це називається державне поховання. Кожна міська, селищна, сільська рада зобов‘язана поховати тіла, які були знайдені. Морг пише прокурору, він в свою чергу пише місцевій владі, ми ховаємо. Ми намагались максимально сприяти родичам, щоб вони змогли знайти рідних, але звернень зараз мало, ми розуміємо хто міг і хотів закінчили цю процедуру і ми не знаємо, що сталось з рідними цих людей“, — пояснює вона.

Якщо ж знайдуться рідні загиблих, на могилі буде номерна табличка, по процедурі ДНК можна встановити спорідненість, з дозволу слідства можна або замінити табличку або перепоховати, як захочуть рідні. Скільки ще залишилось неідентифікованих тіл, наразі невідомо – списки ще опрацьовують з морга. 

Фото: Відкриті джерела