Про це повідомляє Politico з посиланням на дипломатів.
Видання пише, що Прага підштовхує країни ЄС до фінансування закупівлі, за її оцінками, 450 000 артилерійських снарядів, доступних за межами Євросоюзу.
Коли на початку 2023 року ЄС описував свої зобов’язання щодо військової допомоги, Франція – лідер оборонної промисловості спільноти – наполягала на тому, щоб субсидії були спрямовані лише на місцеве виробництво, а не виводилися за кордон.
Але заклик Чехії підвищує ймовірність того, що замість цього Європа звернеться до збройових компаній Південної Кореї, Туреччини та Південної Африки. Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель особливо відзначив, що Корея – великий виробник зброї – може бути використана для отримання додаткових снарядів.
Снарядів не буде
Нагадаємо, що 31 січня представники Європейського Союзу повідомили, що не зможуть надати обіцяний мільйон снарядів Україні до 1 березня 2024 року. До цього часу в країнах ЄС набереться лише 600 тисяч боєприпасів.
Водночас Україна вже повідомила союзникам, що стикається з «критичною» нестачею артилерійських снарядів, оскільки Росія щодня використовує на фронті втричі більше вогневих засобів.
З чого все почалося?
Так, у березні 2023 року міністри оборони та закордонних справ ЄС погодили план зі спільної закупівлі боєприпасів. Він передбачає надання Україні 1 млн снарядів протягом наступних 12 місяців. Зокрема мова йшла про сім країн.
Однак, вже в листопаді ЄС поінформував членів, що навряд чи зможе передати Україні обіцяний 1 мільйон артснарядів. Цей план повинні виконати до березня 2024 року.