Про це розповів в ефірі КИЇВ24 гідролог, доктор географічних наук Віктор Вишневський.
Передусім ДніпроГЕС — це складний та великий гідровузол. Напір на ГЕС становить 35 метрів, це найбільший напір серед усіх гідроелектростанцій на Дніпрі. Саме це давало можливість цій станції бути найпотужнішою. Вона до 22 березня цього року мала потужність майже 1,6 мільйона кіловат. Це фактично як півтора енергоблоки на АЕС. Отже, великі розміри, значний напір, це все ускладнює ремонт цієї ГЕС.
Удар по ДніпроГЕС: усі подробиці терористичної атаки
Нагадаємо, уночі 22 березня російські військові вдарили ракетами по ДніпроГЕС. За наявною інформацією, було два прямі влучання – в електростанцію ГЕС-1 та ГЕС-2. Загалом для удару ворог використав щонайменше 8 ракет.
Під час атаки дамбою рухався транспорт. Російські загарбники поцілили у тролейбус, внаслідок чого він згорів дотла. Після обстрілів рух автодорожнім переїздом греблі повністю обмежували.
Також відомо, що внаслідок ракетного удару стався витік нафтопродуктів у Дніпро, а також зафіксували засмічення ґрунтів. Тоді фахівці Державної екологічної інспекції Південного округу відбирали проби води, щоб провести лабораторні дослідження.