Про це пише видання Politico.
У матеріалі згадується про те, що розслідування щодо Телеграму насправді почалося на кілька місяців раніше, ніж стало відомо публічно. Крім того, ця справа була ширшою та також включала й відмову засновників співпрацювати з французькою поліцією щодо інцидентів сексуального насильства дітей.
У виданні зазначається, що насправді ордер на арешт братів Дурових видали ще 25 березня. Тоді їм висунули звинувачення у «співучасті в зберіганні, розповсюдженні або наданні порнографічних зображень неповнолітніх в організованій групі». Тоді Телеграм “не відповів” на запит суду щодо визначення користувача.
Крім того, у виданні звернули увагу на те, що засновники месенджера не співпрацювали з французькою та європейською владою й в інших випадках.
Месенджер “Телеграм” і Росія: що відомо про цей зв’язок
Нагадаємо, видання Politico писало, що російські військові активно використовують месенджер “Телеграм” для зв’язку на полі бою через проблеми з розгортанням власної системи безпечного зв’язку. Для Росії це також інструмент вербування диверсантів і розповсюдження пропаганди.
Один із російських блогерів відреагував на затримання засновника Телеграму Павла Дурова та зазначив, що французькі правоохоронці “практично затримали начальника зв’язку російської армії“.
За словами Назара Токара, керівника Kremlingram, групи активістів-розслідувачів, які вивчають безпеку Телеграму і його потенційні зв’язки з Кремлем, росіяни все роблять через месенджер “Телеграм”. Зокрема вони вербують агентів і людей для протидії.