Про це пише Forbes.
“На відео, що поширилося в соціальних мережах у четвер, зафіксовано, як танк Т-64БВ або Т-80БВ, саперна машина УР-77, інженерна машина ІМР-2, а також БТР-80 і колісні бронетранспортери Stryker американського виробництва проїжджають повз українську мінометну бригаду… З контексту зрозуміло, що на відео зафіксовані перші моменти серйозного українського наступу на російські позиції”, — пише Forbes.
При цьому, як зазначає видання, таке поєднання колишніх радянських і колишніх американських машин є тільки у 80-й десантно-штурмовій бригаді. І участь 80-ї штурмової, однієї з найкращих українських бригад, підкреслює масштаб української операції з вторгнення в Курську область.
Раніше проукраїнські сили вже здійснювали рейди через кордон на південь Росії. Але ці рейди були невеликими за масштабом і ніколи не тривали більше кількох днів. Найбільше вони були спрямовані на те, щоб поставити російських лідерів у незручне становище.
Однак, як підкреслюють у Forbes, нинішня українська операція відрізняється від інших. У ній беруть участь щонайменше три бригади, кожна з яких налічує до 2 000 військовослужбовців: 22-га і 88-та механізовані бригади та 80-та десантно-штурмова бригада.
“З кожною годиною стає дедалі зрозуміліше, що те, що відбувається в Курську, — не рейд: це дійсно вторгнення”, — ідеться в статті.
Чи зможе Україна досягти успіху
У Forbes підкреслюють: те, що українці вкладають у це вторгнення значні ресурси, не гарантує його успіху. Адже проти 10 000 українських військовослужбовців може виступити російське Північне угруповання військ, яке налічує близько 48 000 військовослужбовців.
Однак наразі Північне угруповання зав’язло у Вовчанську за 90 миль на південний схід від Суджі, російського прикордонного міста, що є центром українського вторгнення. Таким чином, зазначає Forbes, очевидно, що українські бригади навмисно перетнули кордон у тому місці, де Північне угруповання військ було найнижчим за чисельністю.
“Те, чи вдасться Північному угрупованню військ перекинути сили до Суджі та наскільки швидко, може стати вирішальним фактором у результаті триденного українського вторгнення. Якщо росіяни діятимуть швидко, вони зможуть уповільнити або навіть звести нанівець успіхи українців. Якщо ж вони рухатимуться повільно, то можуть втратити набагато більшу частину Курської області через наступаючі українські колони”. — вважають у виданні.
“Прорив” кордону у Курській області
Аналітики ISW кажуть, нібито українські війська просунулися до 10 кілометрів углиб російської Курської області. Також “російське інсайдерське джерело” та кілька інших російських джерел повідомили, що “українські сили” захопили пункт пропуску “Суджа” та газорозподільну станцію “Суджа”.
Нагадаємо, що вранці у вівторок, 6 серпня, низка ЗМІ почала заявляти про те, що у Курській області українські військові нібито прорвали кордон та взяли під свій контроль декілька населених пунктів. Вже 7 серпня, ЗМІ ширили інформацію про бої за місто Суджа, яке розташоване за 9 кілометрів від кордону.
Наразі ЗМІ повідомляють про захоплення 11 сіл у Курській області. Також відомо, що велика кількість росіян здалася у полон – про це свідчать запити у державному проєкті “Хочу найти”. На події у Курській області відреагували й на Заході. Так, США хоче поспілкуватися на цю тему з українською владою, однак у Держдепі вже зазначили, що дії України не заперечують домовленостям. У Євросоюзі підтримали Україну, зазначивши, що держава має право на спротив.
Також на події в Курській області відреагували й в Офісі президента, зазначивши, що йде експеримент щодо лояльності росіян до свого лідера, Володимира Путіна.