За внутрішніми оцінками США, до весни Україна зіткнеться з потенційно «катастрофічною» нестачею боєприпасів і засобів протиповітряної оборони.

КИЇВ24
США. Фото: відкриті джерела

Про це повідомляє ABC.

Телеканал посилається на анонімних американських посадовців, які назвали «кінець березня» вирішальним часом для українських військ.

Визначити, коли ситуація для українських військ може погіршитися, якщо Конгрес не схвалить допомогу, наразі важко. Очікується, що дефіцит буде зростати до весни.

Переломний момент починається зараз, і він буде поступово погіршуватися протягом весни й до літа. Отже, цей період, в який ми входимо, є критичним, — сказав представник американського оборонного відомства.

Вони також прогнозують нестачу засобів протиповітряної оборони.

Те, що захищено сьогодні – вони не зможуть захистити всі ці об’єкти в майбутньому, якщо не підтримуватимуть постачання ракет-перехоплювачів, — сказав представник оборонного відомства.

І якщо Росія отримає контроль над небом, «це повністю змінить характер цієї боротьби».

Крім того, без затвердження додаткової допомоги США не зможуть продовжувати тренувати українських пілотів.

Снарядів не буде

Нагадаємо, що 31 січня представники Європейського Союзу повідомили, що не зможуть надати обіцяний мільйон снарядів Україні до 1 березня 2024 року. До цього часу в країнах ЄС набереться лише 600 тисяч боєприпасів.

Водночас Україна вже повідомила союзникам, що стикається з «критичною» нестачею артилерійських снарядів, оскільки Росія щодня використовує на фронті втричі більше вогневих засобів.

Тоді у Чехії запропонували шукати постачальників за межами ЄС.

А вже 16 лютого, на засіданні Комітету з політики та безпеки, більшість країн у Євросоюзі висловилися за те, щоб дозволити використовувати гроші ЄС для купівлі снарядів, вироблених за межами блоку, як надзвичайний захід для допомоги Україні. Але Франція, Греція та Кіпр виступили проти цієї ініціативи.

Однак, вже 17 лютого, президент Чехії Петр Павел заявив, що знайшов для України 800 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 та 122 міліметрів. Однак, для того, щоб викупити боєприпаси, необхідно було залучити фінансування.

Тим часом Канада оголосила про готовність підтримати ініціативу Чехії щодо термінової передачі десятків тисяч артилерійських снарядів до України.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
20 Квітня 2024
Більше новин