У Києві 25 червня відкрили після тривалої консервації пам’ятник княгині Ользі, апостолу Андрію Первозванному та просвітителям Кирилу і Мефодію на Михайлівській площі.
Як повідомили в Департаменті культури КМДА, ініціативу реалізують спільно Шевченківська районна держадміністрація за підтримки компанії INWHITE.
Які пам’ятки відкриють після консервації
Упродовж найближчого місяця після тривалої захисної консервації відкриють ще два знакові монументи:
- 9 липня – пам’ятник Лесі Українці на площі Лесі Українки;
- 23 липня – пам’ятник Миколі Лисенку біля Національної опери України.
Що передбачає проєкт
Після демонтажу захисних конструкцій фахівці проводять делікатне професійне очищення пам’яток від пилу та інших забруднень, оновлюють огородження й упорядковують прилеглі території.
У КМДА зазначають, що мета проєкту – зберегти культурну спадщину столиці та повернути киянам можливість знову бачити історичні пам’ятки без захисних укриттів.
Усі роботи виконують на благодійній основі без використання коштів міського бюджету.
Монумент на Михайлівській площі був закритий захисними конструкціями від початку повномасштабного вторгнення Росії. Саме його відкриття стало першим етапом Тижнів благоустрою історичних пам’яток Києва.
Читайте також: ДСНС завершила консервацію Успенського собору Києво-Печерської лаври після удару РФ






























