Про це розповів в етері КИЇВ24 перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Пошуково-рятувальні операції завершені. За даними судово-медичної експертизи, 34 загиблих. Роботи тривають на локаціях, де були ураження. У лікарнях залишаються 38 постраждалих.

Микола Поворозник повідомив, що понад 100 дітей з “Охматдиту” евакуйовані та розвезені в інші лікарні Києва та області.

Вчора було понад сто, одні отримали допомогу на місці, інші у лікарнях. Що стосується лікарні “Охматдит”, то понад сто дітей було евакуйовано. Вони розвезені в інші лікарні Києва та області. Серед дітей 6 постраждалих.

Атака росіян на Київ 8 липня

Вранці 8 липня Росія здійснила масштабну комбіновану атаку по Україні, внаслідок якої постраждав, зокрема, Київ.

Ракетний удар призвів до руйнувань у багатоповерхівці в мікрорайоні Сирець. У будинку повністю обвалився під’їзд: від першого до п’ятого поверху. Ворожим снарядом розтрощило 15 квартир. Серед загиблих ціла родина: мати та двоє дітей. У житловому будинку на вул. Володимира Сальського загинули 14 людей, з них – 5 дітей.

Росія завдала ракетного удару по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві. Внаслідок точно спрямованого російського удару по лікарні загинули 2 людини. Повністю зруйновано два корпуси лікарні.

Також у бізнес-центрі “Домініон” загинули – 7 людей, у клініці “Адоніс” – 9. Неподалік станції метро “Лук’янівська” загинули 2 людини.

Росіяни стверджують, що нібито випустили по лікарні “Охматдит” “антиракету”, а самі вони не б’ють по цивільних об’єктах. Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков. Зазначимо, що антиракета — це вид зброї, яка знищує ракети дальньої дії, тобто ППО. Однак у СБУ цю інформацію спростували.

За підрахунками ДСНС, загалом через ракетну атаку росіян по Києву 8 липня загинули 34 людини, серед них 5 дітей, ще 121 — постраждала, зокрема й 10 дітей.

Наразі аварійно-рятувальні та відновлювальні роботи в Києві завершено як на території “Охматдиту”, так і в Шевченківському районі столиці.

Зокрема енергетики ДТЕК під’єднали до мережі всі три підстанції, встановлені біля пошкодженого корпусу дитячої лікарні “Охматдит”. За інформацією ДТЕК, попереду випробування кабельних ліній, які дозволять подати напругу в дитячу клініку.