Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко під час зустрічі з директором Секретаріату Енергетичної спільноти Артуром Лорковським, повідомляє пресслужба Міненерго.

По всій території країни визначено локації, де можуть бути встановлені газові турбіни та газопоршневі установки, які дозволять забезпечити критичні потреби в електропостачанні у холодний період.

На зустрічі сторони, зокрема, обговорили можливість закупівель відповідного устаткування за кошти Фонду підтримки енергетики України, який створений навесні 2022 року.

Зазначимо, що наразі загальна сума внесків донорів до цього фонду, перерахованих та анонсованих, складає понад 545 млн євро.

Також за результатами проведеної у Берліні Конференції з відновлення України наразі до Фонду підтримки енергетики України очікуються нові надходження від донорів, заявив Артур Лорковський.

Окрему увагу під час зустрічі було приділено питанням логістики постачання в Україну енергетичного обладнання від країн-партнерів, а також захисту енергетичних об’єктів.

Крім цього, сторони обговорили питання подальшої інтеграції українського електроенергетичного ринку до європейського та законопроєкти, важливі для її реалізації.

Який стан енергосистеми наразі

Україна втратила близько 9 гігаватів генерувальних потужностей через сім останніх російських атак на енергосистему. Про це повідомив очільник НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

Він підсумував, що Україна має невідкладно почати будувати об’єкти нерозподіленої генерації, готуючись до цієї та наступної зими. Адже невеликі електростанції зроблять Україну стійкішими до нових російських атак.

Водночас генеральний директор компанії YASNO Сергій Коваленко розповів, що у найближчі півтора-два місяці ситуація з дефіцитом електроенергії у “сірих зонах” буде складною. За його словами, наразі в Україні спостерігається жорсткий дефіцит внутрішньої генерації електроенергії та навіть максимальний імпорт не розв’язує проблему.

Раніше також повідомляли, що у столиці вже планують побудувати дві ТЕЦ на різних берегах, які працюватимуть на комбінованому паливі. Для їх функціонування буде використовуватись сміття.