Про це розповів заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк в інтерв’ю Tagesspiegel.
Гаврилюк пояснив, що всі війни у світі закінчуються переговорами. Війна між Україною та Росією не повинна стати винятком.
Однак, під час підписання будь-якого документа Росія повинна відмовитись від ядерної зброї. Війна завершиться повернення усіх територій України, втім, необхідно створити механізм, який унеможливить повторний напад ворога.
Будуть підписані угоди — з одного боку коаліцією держав, які підтримують Україну, та Росією з іншого боку. І цей документ має містити пункт про відмову Росії від ядерної зброї, тому що ця держава — загроза миру, — пояснив заступник міністра оборони.
Розміщення ядерної зброї РФ у Білорусі
У 2023 році Росія оголосила про плани розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі. Це перший випадок з середини 90-х років, коли Москва розміщує зброю за межами своєї території. Рішення про розміщення було узгоджено між президентом Росії Володимиром Путіним та білоруським лідером Олександром Лукашенком. Планується будівництво складу для цієї зброї в Білорусі до липня, але точний часовий графік перенесення зброї не уточнювався.
Тактична ядерна зброя призначена для конкретних цілей на полі бою і може замінювати звичайні боєголовки в загальних системах озброєння, таких як ракети «Іскандер».
Путін стверджує, що розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі не порушує Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), який обмежує поширення ядерної зброї серед країн, які не володіють ядерною зброєю.
Рішення Росії використовувати Білорусь як пусковий майданчик для тактичної ядерної зброї означає, що Москва може швидше завдавати удару по території НАТО, що вимагає від Альянсу потенційно змінити свої стратегії реагування.