Таку думку він висловив в інтервʼю Укрінформу.

У нас одиниці людей, які не порушували правил дорожнього руху. Те, що людина порушила правила дорожнього руху, їй не пощастило, виїхала автомобілем, а хтось не виїхав. Її не можна взяти мобілізувати? Це нонсенс, безумовно, таких людей треба мобілізовувати, — каже Малюська.

Він уточнив, що має на увазі порушників, що не сидять у в’язниці. Водночас «є ті, хто у в’язниці, і так само реальної небезпеки для суспільства чи армії не становлять».

Також Малюська вважає, що можна мобілізувати, наприклад, корупціонерів — мовляв, «ці люди мають не сидіти у вʼязниці, а захищати свою репутацію на фронті».

За його словами, аналіз показує безпечність цих людей для війська.

Армія — це ж не тільки стріляти з артилерії, там копати треба багато де. Лопату в руки, копаємо. Забезпечуємо, готуємо їжу, носимо, розвантажуємо. У військового є купа роботи, яку можна і треба виконувати без зброї, — додав він.

Законопроєкт про мобілізацію в Україні

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

А вже 7 лютого, Верховна Рада України підтримала документ. До другого читання, яке відбудеться до 21 лютого, до документа можна буде внести правки.

Водночас проєкт закону містить низку суперечливих норм. У документі, зокрема, пропонують позбавити права на відстрочку аспірантів, які навчаються на контракті.

Новий законопроєкт також передбачає дозвіл брати до лав ЗСУ засуджених за їхнім бажанням. Однак міністр юстиції України Денис Малюська зазначив, що це не має бути добровільно, адже захист країни — обов’язок, а не право.