Що робити, якщо сертифікат не генерується, пояснив директор департаменту розвитку електронної системи охорони здоров‘я Національної служби здоров’я України Дмитро Черниш.

“При вже майже 5 млн сформованих COVID-сертифікатів у “Дії” до НСЗУ надійшло майже 10 тисяч звернень. Це значить, що 10 тисяч пацієнтів не змогли собі сформувати ці сертифікати”, – зазначив Дмитро Черниш.

У пункті щеплення дані про першу і другу дозу мають бути внесені в одну і ту ж медичну картку пацієнта, і часто “Дія” не знаходить записів про вакцинацію.

За словами директора департаменту розвитку електронної системи охорони здоров‘я НЗСУ, причиною відсутності сертифіката може бути те, що лікар не в той же день вніс запис про вакцинацію. Або ж допустив помилку, наприклад, в серії вакцини, і за такою вакциною не формується сертифікат.

Якщо дані про вакцинацію не внесені, то потрібно звернутися до пункту вакцинації або до лікаря, якщо ви знаєте, хто проводив вакцинацію. Після цього треба попросити його внести ці дані або щоб він скоординував, коли їх внесе.

Якщо в даних помилка, потрібно звернутися до цього лікаря. Він має виправити її, адже система спроєктована таким чином, що вносити зміни в дані про вакцинацію може тільки той, хто її проводив.

“Це не може робити якийсь інший лікар, який навіть не розуміє, чи був факт проведення вакцинації”, – зауважив Дмитро Черниш.

Дізнатися, який лікар проводив вакйцинацію можна на паперовій довідці, яку повинні видавати в пунктах вакцинації. Якщо ж такої немає, то автора даних про вакцинацію побачить сімейний лікар.

“Тобто, якщо вам “Дія” не формує сертифікат через те, що в ваших даних про вакцинацію помилка, ваш сімейний лікар може побачити, який саме лікар вносив ці дані, і скоординуватися з цим лікарем для того, щоб він їх поправив”, – наголосив Дмитро Черниш.

Також він зауважив, що якщо запис на вакцинацію був зроблений через додаток або сайт Helsi, то у розділі “Медкарта – Мої вакцинації” у записі про щеплення буде вказано “Ким внесений запис”, де і буде посилання на лікаря.

Нагадаємо, з 8 листопада в Україні  запровадили сертифікат про одужання від коронавірусу.

Фото: фейсбук