Про це повідомив в ефірі телеканалу Київ речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.
«Літаки F-16 теж є частиною протиповітряної оборони. Є зенітні ракетні комплекси, які здійснюють зенітно-ракетне прикриття знизу. Винищувачі здійснюють прикриття зверху. F-16 буде частиною ППО держави, який з повітря буде прикривати від повітряних загроз – дронів, Шахедів, гелікоптерів. Літак зможе протистояти російським винищувачам СУ-35 на підступах до наших повітряних кордонів. Наявність літаків на десятках оперативних аеродромах, які є по всій території України, і їхнє швидше перебування в повітрі для перехоплення цілей позбавить російську авіацію можливості завдавати ударів по прифронтових територіях, як вони зараз роблять керованими авіабомбами. Не обов’язково збивати самі літаки над територією Росії. Якщо буде наявність потужного ППО, а ще й у парі з F-16, які просто відтіснять російську авіацію. Вони не наважаться підходити до наших кордонів», – сказав Ігнат.
Нагадаємо, що постачання винищувачів F-16 в Україну стало однією з тем саміту G7 в японському місті Хіросімі.
Видання Politico заявляло, що представники Міністерства оборони США оголосили, що не проти передачі бойових літаків F-16 Україні.
Також голови міністерств оборони країн НАТО хочуть обговорити можливу передачу Україні західних винищувачів на зустрічі, що відбудеться у червні.
Загалом, Україна сподівається отримати від союзників 40-50 винищувачів F-16. Про це заявив радник міністра оборони України Юрій Сак. Так Україна сформує три або чотири ескадрильї для захисту свого неба від російських бомбардувань.
Натомість прем’єр-міністри Британії та Нідерландів за підсумками зустрічі на полях саміту Ради Європи у Рейк’явіку домовились очолити «коаліцію винищувачів» для надання Україні F-16.
Деякі країни вже висловили готовність навчати українських пілотів, зокрема, Бельгія.
Крім того, Жозеп Боррель заявив, що українські пілоти вже почали тренуватись на літаках F-16.
Фото: відкриті джерела