Про це заявив директор Повітряних сил Національної гвардії США Майкл Ло, якого цитує Associated Press та Breaking Defense.
«Для тих, хто вже є їхнім досвідченим льотчиком винищувача, здійснює щоденні бойові вильоти, захищає свою батьківщину — я думаю, три місяці — це абсолютно реально», — сказав Майкл Ло.
Водночас пілоти, які ще не мають досвіду на винищувачах, будуть проходити дев’ятимісячне навчання.
Слід зазначити, що завершення тренувань не означає, що пілоти можуть негайно пересісти на F-16. Далі льотчики поїдуть у Європу для проходження додаткової підготовки, після чого командири ухвалять рішення про те, чи вони готові.
Також необхідно забезпечити логістичну підтримку, а також навчених фахівців з технічного обслуговування, і про цей графік, за словами Ло, краще розповіли б представники Європейського командування США.
За його словами, щоб укластися в стислий термін навчання, доведеться змінити деякі інші свої міжнародні зобовʼязання щодо навчання пілотів і вивести Україну на передній план. «Це національний пріоритет», — сказав Ло.
Очікується, що українські пілоти прибудуть на авіабазу Національної гвардії «Морріс» у Тусоні, що у штаті Аризона, до жовтня. Зараз льотчиків тестують на знання англійської мови.
Нагадаємо, що Румунія і Нідерланди хочуть створити спільний полігон для тренування пілотів F-16. Країни підписали лист про наміри створити базу для тренування льотчиків та відповідного обслуговування цих літаків на одному з навчальних центрів на території Румунії.
Фото: Getty Images