День незалежності США встановили на честь проголошення Декларації незалежності Сполучених Штатів Америки від Об’єднаного Королівства Великої Британії. Її підписали 4 липня 1776 року. Тоді США разом із представниками 13 колоній прагнули відокремитися від Об’єднаного Королівства Великої Британії через обмеження британської влади. Ці законодавчі акти, які британська влада ухвалила у 1774 році, отримали назву “Нестерпні закони”. 

До таких обмежень належали:

  • Закон про валюту (заборона колоніям випускати власні гроші)
  • Акт про гербовий збір (збори для торговельних та цивільних документів колоній)
  • Розміщення військ у колоніях кількістю до 10 тисяч людей, яких місцеві мешканці мали утримувати та забезпечувати їжею.

А також податки на скло, свинець, папір, фарби та чай, газети, обмеження громадських рухів.

Протистояння тривало з 1775 по 1783 роки. Майже в усіх колоніях почали виникати групи, які протестували проти британської влади та називали себе “Синами свободи”. Одним з лідерів такого руху став батько-засновник США та майбутній президент країни Джон Адамс.

Одним із найвідоміших повстань є революція під назвою Бостонське чаювання. У 1773 році група людей із “Синів свободи” переодяглися індіанцями, залізли на борт трьох британських кораблів у Бостонській гавані та скинули у воду 342 ящики з чаєм. У відповідь уряд Великої Британії заборонив Бостону морську торгівлю. Згодом обмеження поширилися й на інші колонії, що викликало чергову хвилю невдоволення та протестів.

Як США здобули Незалежність 

США та ще 13 британських колоній офіційно проголосили незалежність від Великої Британії 2 липня 1776 року. Тоді Континентальний конгрес на закритому засіданні ухвалив резолюцію Лі, яку запропонував Річардом Генрі Лі з Вірджинії. Вона оголосила про незалежність Америки.

Далі Конгрес видав  додатковий документ, який пояснював би це рішення — Декларацію незалежності США. Проєкт написали під керівництвом Томаса Джефферсона. А вже 4 липня 1776 року її підписали.

Ще 3 липня 1776 року Джон Адамс (згодом другий президент США) написав своїй дружині:

Другий день липня 1776 року буде найпам’ятнішим епохальним днем в історії Америки. Я глибоко переконаний, що він святкуватиметься прийдешніми поколіннями, як велика річниця-фестиваль. Це має відзначатися як день визволення і акт відданості всемогутньому Господу та супроводжуватися шоу, іграми, спортивними змаганнями, залпами, салютами, дзвонами й ілюмінацією з одного боку континенту до іншого, відсьогодні й на всі віки.

Однак нині американці відзначають саме 4 липня, день, коли проголосили Декларацію незалежності.

Як нині святкують День незалежності США 

У цей день у містах США організовують салюти. Також проводять паради, у яких беруть участь ветерани, військові підрозділи, шкільні групи та інші громадські організації. Вони часто одягаються у кольори американського прапора. Це символізує патріотизм. А також люди збираються на пікніки на природі, відвідують музичні виступи, концерти та фестивалі різних жанрів американської музики.