Про це розповів начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного територіального центру комплектування та соцпідтримки майор Роман Істомін.

Він пояснив, що військовий облік ділять на облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

На військовий облік призовників беруть юнаків, яким виповнилося 17 років після того, як вони отримують приписне посвідчення. Це потрібно для призову на строкову службу. При цьому під час воєнного стану призову на строкову службу не проводять, але процес приписки не скасовували.

Своєю чергою, на військовий облік військовозобов’язаних беруть громадян чоловічої статі з 27 років. Призовна комісія приймає рішення про їх переведення з військового обліку призовників.

Вже у 27 років громадянин, який був раніше призовником, повинен прийти до ТЦК.

Там утворюється медична комісія, що визначає його рівень придатності за станом здоров’я. Якщо він придатний до військової служби, він з військового обліку призовників переводиться на військовий облік військовозобов’язаних, додав начальник служби зв’язків з громадськістю Полтавського обласного ТЦК.

І лише у 27 років він може бути мобілізований принаймні згідно з чинним законодавством. За контрактом він може призиватися раніше, з 21 року. Але саме за мобілізацією лише у 27 років він взагалі потрапляє в облік, звідки призивають за мобілізацією. До цього не можуть закликати за мобілізацією фізично, тому що його немає у цьому обліку, — пояснив Істомін.

Законопроєкт про мобілізацію в Україні

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Вчора, 7 лютого, Верховна Рада України підтримала урядовий законопроєкт № 10449 про проходження військової служби та мобілізацію. До другого читання, яке відбудеться до 21 лютого, до документа можна буде внести правки.

Очікується, що остаточно закон буде прийнятий у кінці лютого, а набуде чинності у квітні.