Міністерство оборони розпочало тестування нового сервісу — електронної черги до територіальних центрів комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки (СП). Наразі заздалегідь можна записатися до 19 територіальних центрів комплектування. Про те, як працює послуга — розповів киянин.

КИЇВ24
Черга перед військкоматом. Фото: Getty Images

Про це в етері КИЇВ24 розповів військовозобов’язаний Вадим.

Відсьогодні вони вивісили QR-код, у них уже є електронна черга, пропонують записатися. Я зранку ще не знав, що електронна черга працює, бо вчора я прийшов теж на 7 ранку, я потрапив у два кабінети, а сьогодні мені потрібно в останній кабінет донести заяву. Я вже записався в електронну чергу завтра на 10:30, спробую прийти й пройти по черзі.

Зазначимо, попередній запис у столиці можливий у трьох ТЦК — Дарницького, Печерського та Шевченківського районів.

У Міноборони розповіли, як записатись до е-черги:

  • Виберіть ТЦК та СП, в якому ви перебуваєте на обліку або за місцем вашої актуальної реєстрації.
  • Введіть ваші персональні дані для запису.
  • Підтвердіть номер телефону.
  • Отримайте повідомлення з датою та часом вашого візиту.

Послуга доступна за посиланням.

Мобілізація в Україні: деталі нового закону

Новий закон про мобілізацію набув чинності з 18 травня 2024 року. Протягом наступних 60 днів всі військовозобов’язані чоловіки мають оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, їх можуть притягнути до відповідальності.

4 травня скасували статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, мають 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.

9 травня Верховна Рада України затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники мобілізаційного закону платитимуть державі від 3400 до 25 000 грн. Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Зазначимо, відповідно до нових норм усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням. 

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

    Останні новини

    Погода
    Більше новин