Про це в етері КИЇВ24 розповів військовозобов’язаний Вадим.
Відсьогодні вони вивісили QR-код, у них уже є електронна черга, пропонують записатися. Я зранку ще не знав, що електронна черга працює, бо вчора я прийшов теж на 7 ранку, я потрапив у два кабінети, а сьогодні мені потрібно в останній кабінет донести заяву. Я вже записався в електронну чергу завтра на 10:30, спробую прийти й пройти по черзі.
Зазначимо, попередній запис у столиці можливий у трьох ТЦК — Дарницького, Печерського та Шевченківського районів.
У Міноборони розповіли, як записатись до е-черги:
- Виберіть ТЦК та СП, в якому ви перебуваєте на обліку або за місцем вашої актуальної реєстрації.
- Введіть ваші персональні дані для запису.
- Підтвердіть номер телефону.
- Отримайте повідомлення з датою та часом вашого візиту.
Послуга доступна за посиланням.
Мобілізація в Україні: деталі нового закону
Новий закон про мобілізацію набув чинності з 18 травня 2024 року. Протягом наступних 60 днів всі військовозобов’язані чоловіки мають оновити свої дані у ТЦК. Якщо вони цього не зроблять, їх можуть притягнути до відповідальності.
4 травня скасували статус «обмежено придатний» для військовозобов’язаних. А ті чоловіки, які отримали його раніше, мають 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію «непридатних» або «придатних» до військової служби. Про те, як визначатимуть придатність військовозобов’язаних за оновленими нормами, читайте в матеріалі КИЇВ24.
9 травня Верховна Рада України затвердила збільшення штрафів для ухилянтів. Порушники мобілізаційного закону платитимуть державі від 3400 до 25 000 грн. Штрафи накладатимуть впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.
Зазначимо, відповідно до нових норм усі військовозобов’язані мають уточнити свої дані у ТЦК, включно з тими, хто має бронювання. Крім цього, бізнес зобов’яжуть не тільки вести військовий облік, а й забезпечувати вручення повісток. Детальніше про вручення повісток на роботі — читайте за посиланням.