Про це сказав речник Європейської комісії, пише Голос Америки.

«Північний потік-2 не є проєктом спільного інтересу, він не диверсифікує джерела енергії ЄС… Цей трубопровід, якщо він буде побудований, якщо він працюватиме, повинен працювати, відповідно до міжнародного та європейського законодавства», — заявив речник ЄК.

У Мінекономіки Німеччини також заявили, що не ведуть жодних переговорів з Росією щодо можливого постачання російського газу трубопроводами Північного потоку-2.

Видання Dagens.com пише, що німецький уряд побоюється, що США можуть просувати проєкт за участі приватного сектора. Проте Берлін «розглядає законодавчі та регуляторні бар’єри, щоб запобігти будь-якому потенційному відновленню Північного потоку-2».

Голос Америки додає, що міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна також вважає відновлення переговорів як «крок у неправильному напрямку для європейської енергетичної безпеки».

5 березня таблоїд Bild писав, що німецький федеральний уряд вивчає варіанти запобігання повторному запуску трубопроводу Північний потік-2 у Балтійському морі.

Після нападу Росії на Україну три з чотирьох труб Північного потоку було знищено внаслідок диверсії; експерти вважають, що ремонт обійдеться у понад пів мільярда євро.

Раніше Financial Times писала, що колишній керівник компанії Nord Stream 2 AG Маттіас Варніг, який особисто знайомий із російським диктатором Володимиром Путіним із часів роботи в таємній поліції Штазі, запропонував США взяти участь у перезапуску Північного потоку-2.