Про це розповів народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в етері КИЇВ24.
Коли ми розглядали законопроєкт, який удосконалював питання мобілізації, ми розглядали питання щодо обмеження, які застосовуються до громадян України. Якщо до громадян України за невиконання вимоги територіальних центрів комплектування соціальної підтримки було застосовано якесь обмеження в судовому порядку, то рішення суду набувало чинності з моменту ухвалення такого рішення судом першої інстанції. Але право на апеляційне оскарження – це гарантоване Конституцією право кожного громадянина України.
Він додав, що це право діє навіть у випадку мобілізації. Будь-яка людина може оскаржити рішення суду першої інстанції в апеляційному суді.
І з моменту ухвалення рішення апеляційним судом вже це буде остаточним рішенням суду. Але на відміну від загального правила, що рішення суду першої інстанції набуває законної чинності після ухвалення апеляційним судом, то тут зміщаєтся акцент, що, оскільки йде мова про публічний інтерес… рішення суду набуває чинності рішенням суду першої інстанції, це не є виключенням.
Депутат пояснив, що такі правила є й в інших публічно-правових спорах. Право на апеляцію зберігається. Тож цей суд може переглянути рішення першої інстанції.
Раніше у ЗМІ з’явилася інформація, що закон про мобілізацію не передбачає судових апеляцій.