Пекін розширить контроль над експортом важливих мінералів, що використовуються в електроніці. Аналітики припустили, що цей крок передбачає майбутні обмеження торгівлі США. Про це пише NYT.
Ці заходи можуть порушити ланцюжки постачання напівпровідників, і цю загрозу можна порівняти з «дамокловим мечем, що висить над ринком і готовий завдати удару будь-коли».
Після переобрання президента США Дональда Трампа існує очікування, що його адміністрація підвищить мита на китайські товари та, можливо, посилить чинні обмеження на продаж передових мікросхем і технологій ШІ в Китай. У Китаї вже підготувалися до такого розвитку сценарію.
Такі мінерали, як вольфрам і магній, є незамінними у виробництві мікросхем, і Китай контролює майже весь обсяг світового виробництва.
Тотальний контроль Китаю над видобутком і переробленням рідкісних мінералів, ключових інгредієнтів найпередовіших сучасних технологій ось-ось стане ще сильнішим, пише видання.
Ці матеріали є полем битви в ширшій боротьбі між Китаєм і Сполученими Штатами за передові технології, включаючи напівпровідники, які використовуються для штучного інтелекту. Кожна сторона запроваджує контроль над експортом компонентів, які вона виробляє, намагаючись разом із надійними союзниками розвивати ланцюжки постачання вдома чи за кордоном.