Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики вважають, що удари по тилових об’єктах на території Росії можуть вплинути на наступальні операції на всьому “театрі бойових дій” в Україні.

Однак за умови, якщо українські війська матимуть матеріальну базу, можливості й, найголовніше, дозвіл на використання далекобійної західної зброї.

Результат видно на практиці

Зокрема в ISW нагадали, що влітку 2022 року українські війська здійснили серію ударів HIMARS по російських складах боєприпасів по всій окупованій Україні, що змусило російські війська розосередити склади боєприпасів і знизило ефективність російської логістики на той час.

Зазначається, що повторні удари по складах боєприпасів на території Росії, які спричинять подібні до удару в Торопці збитки, можуть змусити російське військове командування прийняти аналогічне рішення про реорганізацію і розосередження систем підтримки й логістики в Росії для пом’якшення наслідків таких ударів.

Які перспективи

Зняття обмежень на використання західних систем і подальший розвиток власного потенціалу України із завдавання ударів на великі відстані може дозволити українським військам більш ефективно використовувати російські вразливості.

Аналітики вважають, що окупанти, можливо, не усунули вразливі місця на багатьох об’єктах матеріально-технічного забезпечення в Росії.

Подальші українські удари по російських складах боєприпасів і ракет також можуть знищити значну частину російських матеріальних запасів.

Атака на Тверську область РФ

У ніч на 18 вересня російська влада поскаржилась на атаку безпілотників на Тверську область. У місті Торопець виникла пожежа та детонація на складі боєприпасів.

Окрім того, вибухи на складі боєприпасів мали сейсмічний наслідок — вранці в Торопці було зафіксовано землетрус магнітудою 2,7 бала. Після цього було ще 7 слабких поштовхів.

Росіяни зберігали на складі ракети до “Град”, С-300 та С-400. Також, за даними керівника Центру протидії дезінформації (ЦПД) Андрія Коваленка, там зберігались вироблені балістичні ракети до “Іскандер” та північнокорейські KN23.

Як додав військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, на військовому складі у Тверській області знаходились боєприпаси на рік активних бойових дій.