Близько двох третин імпорту газу до Угорщини надходить із Росії. Угорщина просить ЄС збільшити фінансування країни для скорочення залежності від російського газу.

КИЇВ24
Газопровід. Фото: Getty Images

Про це повідомляє Reuters з посиланням на слова заступника держсекретаря Угорщини з питань енергетичної безпеки Чаби Марошварі.

У нашому регіоні є невеликі країни, невеликі ринки, мало значущих гравців на ринку, брак капіталу, подібні інфраструктурні проєкти та проєкти з усунення вузьких місць можуть коштувати сотні мільйонів євро — з погляду паливного ринку це нездійсненно.

Як пише видання, близько двох третин імпорту газу до Угорщини надходить із Росії, проте на країну та деяких її сусідів наростає тиск, який змушує її швидше диверсифікувати постачання та відмовитися від російських енергоносіїв після вторгнення РФ до України у 2022 році.

Марошварі зазначає, що кроки Європейської комісії з фінансування проєктів у галузі зеленої енергетики залишили деякі країни за бортом.

Угорщина підписала кілька короткострокових угод зі зрідженого природного газу (ЗПГ) з Азербайджаном та Туреччиною, щоб допомогти скоротити свою залежність від російських джерел, додає Марошварі.  Він також очікує, що Туреччина та Греція стануть значнішими постачальниками трубопровідного газу та ЗПГ у майбутньому.

Росіяни здійснюють постачання відповідно до контрактів, для нас вони надійні, але це не означає, що ми маємо дотримуватися одного джерела, тому ми проводимо стратегію диверсифікації постачання.

Нагадаємо, ЄС намагається відмовитися від російського газу, проте такі країни, як Угорщина, Австрія та Словаччина продовжують отримувати його трубопроводом, що проходить через Україну.

Що відомо про питання транзиту російської нафти та газу

Росія постачала нафту до Угорщини через південну гілку нафтопроводу “Дружба”, що проходить через Україну. Однак Словаччина та Угорщина припинили отримувати нафту від російського “Лукойлу”. Вони тоді звернулися до Європейської комісії з проханням виступити посередником у консультаціях з Україною. Однак пізніше Угорщина заблокувала зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Львові.

Угорщина та Словаччина вважають, що відмовою від транзиту нафти Україна порушила угоду з Євросоюзом, адже таким чином вона загрожує енергетичній безпеці Європи. Проте жодна країна ЄС не підтримала це звернення.

Україна не продовжуватиме дію угоди про транзит російського газу після 2024 року, каже президент України Володимир Зеленський.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
19 Квітня 2025
Більше новин