Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пропонує не виносити питання про вступ України до ЄС на порядок денний саміту у грудні, оскільки нібито «заздалегідь ясно, що згоди серед країн не буде».
MOSCOW, RUSSIA - SEPTEMBER 18: (RUSSIA OUT) Russian President Vladimir Putin (R) shakes hands with Hungarian Prime Minister Viktor Orban during their meeting at the Kremlin in Moscow, Russia, September,18,2018. President of Hungary Orban is having a one-day visit to Moscow. (Photo by Mikhail Svetlov/Getty Image
Про це він заявив в інтерв’ю в ефірі місцевого радіо Kossuth.
При цьому він запевнив, що подібна позиція Угорщини нібито важлива з точки зору національної незалежності.
Угорщина не має права вето. Жодного вето немає, Угорщина буде блокувати рішення. Ми не проти цих рішень, ми просто не згодні з іншими країнами-членами. Якщо ми згодні, то позиція ЄС є, якщо ні, то її немає. Ми не повинні дозволяти собі відчувати нечисте сумління через те, що ми в чомусь не згодні.
Орбан також зазначив, що переговори про вступ України до ЄС не відповідають інтересам Угорщини й тому не повинні бути поставлені на порядок денний.
Віктор Орбан бачить це так: питання може бути поставлене на порядок денний, якщо воно уже обговорювалось і досягнуто домовленості. Прем’єр-міністр Угорщини додав, що відповідна пропозиція не підготовлена, що необхідно все обговорити, узгодити інтереси, а потім зробити пропозицію. З цієї причини, на його думку, переговори про вступ навіть не слід розпочинати.
Є багато питань, на які ми не знаємо відповідей: Україна перебуває в стані війни, і її правова система працює інакше, ніж у мирній країні. Навіть неможливо знати чисельність населення України, яке ми хочемо прийняти в ЄС
, – заявив Віктор Орбан, за словами якого також неможливо сказати, наскільки велика територія України, яку Євросоюз хоче включити до своїх лав, адже, за її словами, “частина її перебуває під воєнним контролем Росії”.
Крім того, Орбан спантеличений і питанням фінансування.
Але неможливо навіть знати, якщо Україна вступить до Євросоюзу, скільки грошей доведеться витратити на її розвиток і звідки ці гроші візьмуться. Тому що таким чином країни-члени ЄС можуть втратити ресурси.
На думку прем’єр-міністра, Європейський Союз має спочатку встановити стратегічне партнерство з Україною, але це станеться “тільки через багато років”. На його думку, це наблизить Україну до спільноти.
Ми дали українцям сто мільярдів євро, але якби ми використали їх на розвиток Європи, економіки були б у кращому стані. Ціни на комунальні послуги зараз зросли, безробіття вище.
За словами Орбана, якщо ЄС все ще хоче фінансувати війну, ЄС має вирішити, де взяти на це гроші. За словами прем’єр-міністра, він підтримав би створення спільного фонду ЄС, куди кожна держава-член вносила б свою частку і яка була б спрямована до України.
Якщо ми хочемо дати Україні гроші, вони мають бути позабюджетними та прозорими.
Нагадаємо, наприкінці жовтня Угорщина знову заблокувала транш на 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру для військової допомоги України. Раніше Угорщина блокувала це рішення, адже Україна внесла OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Однак НАЗК уже давно виключило угорський банк з цього переліку.
Також влада Угорщини далі підтримує тісні зв’язки з країною-агресоркою. Так, 17 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та президент РФ Володимир Путін провели зустріч у Китаї, на полях пекінського саміту.
Після чого в Угорщині анонсували великий опозиційний мітинг на чолі з міським головою Будапешта. Активісти виступили проти диктатури Орбана. Крім цього, депутати опозиційної парламентської фракції «Моментум» облили червоною фарбою паркан біля офісу прем’єра Угорщини у Будапешті на знак протесту.
А поки інші країни Європи активно шукають альтернативу російським енергоносіям, Угорщина збільшує імпорт газу з РФ.
Згодом прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відзначився скандальною заявою у річницю придушення радянськими військами революції 1956 року. Під час виступу у місті Веспрем він порівняв членство Угорщини в ЄС з більш ніж сорокарічною радянською окупацією його країни. Це висловлювання викликало обурення у європейських лідерів.
Угорщина вже давно стала «білою вороною» у європейській сім’ї. Видання The Guardian писало, що голова угорського уряду нині ізольований у Європейському Союзі сильніше, ніж будь-коли раніше, і в ЄС очікують дедалі більше проблем із Будапештом.
Своєю чергою, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас наголошувала, що Угорщина стає проблемою для Європейського Союзу, тож її необхідно розв’язати, оскільки зберігати єдність стає дедалі складніше.
The Legend of Ochi — це американська фентезійна пригодницька стрічка, яка поєднує міфологічні мотиви, візуальну…
Фільм «The Accountant 2» — це американський екшн-трилер, який є продовженням стрічки «The Accountant» (2016).…
«Until Dawn: До світанку» — це кінематографічна адаптація популярної відеогри, яка вперше вийшла у 2015…
25 квітня, напередодні річниці Чорнобильської катастрофи, Європейський інститут Чорнобиля втретє збирає провідних українських науковців, експертів,…
24 квітня у Києві відкриють виставку «Іканича»: маріупольська писанка — перша фізична експозиція, присвячена культурній…
У грудні французький президент заявив лідерам партій, що він намагатиметься уникнути позачергових виборів до закінчення…