Про це заявили Agence France-Presse в Офісі президента України.
“Ми готові відкрити гуманітарний коридор у Курській області в разі офіційного запиту від Російської Федерації”, – заявили в ОП.
Понад 1500 цивільних осіб все ще проживають у районах Курської області на заході Росії, які контролює українська армія. Хоча російські війська згодом повернули значну частину цих територій, вони досі не можуть повністю витіснити українські війська за кордон, попри розгортання північнокорейських солдатів.
Нагадаємо, американський Інститут з вивчення війни ISW стверджує, що українські військові розпочали нову серію механізованих штурмів силами до батальйону у Курській області і просунулися до 5 км поза російськими лініями оборони на південний схід від Суджі станом на 6 лютого.
Зокрема кадри з підтвердженою геолокацією свідчать, що українські сили:
– просунулися на південний захід від Махновки (н.п. на південний схід від Суджі);
– просунулися на північ і схід від Черкаської Конопельки (село на південний схід від Суджі) вздовж траси 38К-028 Суджа-Обоянь
– взяли під контроль хутор Колмаков (на північ від Черкаської Конопельки) і село Фанасеївку (на південний схід від Черкаської Конопельки).
Офіційно Генштаб ЗСУ повідомляє, що в операційній зоні на Курщині підрозділи Сил оборони України за минулу добу відбили п’ять атак росіян. Крім цього, ворог завдав 47 авіаційних ударів, із застосуванням 76 керованих бомб, а також здійснив 612 артилерійських обстрілів позицій наших військ та населених пунктів, зокрема 11 – із реактивних систем залпового вогню