Про це розповів військовий журналіст, ексспікер Генштабу ЗСУ (2014-2017 рр.) Владислав Селезньов в ефірі КИЇВ24.
Я не вірю в плани, я не вірю в переможні реаляції, я не вірю в політичні заяви. Я вірю в конкретні поставки озброєння, військової техніки та боєприпасів до неї. Якщо цей план не буде заповнений змістовною частиною, практичними речами, системами протиповітряної оборони, артилерійськими системами, ракетними системами, які дозволять нам знищувати ворожі цілі на висоті понад 300 км, то це лишиться лише політична надія, яка навряд чи призведе до нашої перемоги.
Він зауважив, що постачання західного озброєння та військової техніки для України насправді є надзвичайно важливим. Тож експерт сподівається, що цей план донесуть до всіх очільників країн світу так само, як президент України Володимир Зеленський презентував його лідеру Білого дому Джо Байдену.
Зеленський представив План перемоги
Нагадаємо, 16 жовтня 2024 року президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді й представив План перемоги. Український план містить п’ять пунктів і три таємні додатки. Перший пункт є геополітичним, другий і третій — військові, четвертий — економічний, а п’ятий — безпековий. Перші чотири пункти треба реалізувати під час війни, натомість п’ятий є післявоєнним.
Зазначимо, що український План перемоги включає: запрошення України до НАТО, збиття дронів у небі над Україною, зняття обмежень на застосування ракет Заходу по військових обʼєктах на території РФ, спільне з партнерами виробництво зброї, підписання спеціальної угоди з іншими країнами про інвестування у видобуток і використання українських цінних ресурсів, використання досвіду ЗСУ для зміцнення Європи тощо.
За словами глави держави, якщо все «буде йти по плану», то війну можна закінчити до кінця 2025 року.
Також 16 жовтня президент Володимир Зеленський розповів, що партнери на Заході поставилися до Плану перемоги практично. І зараз команди зосередились на деталях дієвої підтримки. Лідер країни також підтвердив, що 17 жовтня представить План перемоги на засіданні Європейської Ради. При цьому президент наголосив, що для нього було важливо презентувати його у Верховній Раді.