Чи може Україна надалі розвивати наступ після прориву у Курській області. Які ще перспективи мають Сили оборони.

КИЇВ24
Російський Курськ. Фото: Getty Images

Про це розповів в етері КИЇВ24 військовий експерт Інституту євроатлантичного співробітництва Ігор Козій.

Що стосується перспектив розвитку цього наступу, вони є. Вони є як і в сторону Білорусі, вони є як і в сторону, будемо казати, траси Воронеж — Росток, тобто заходом в Білгородську область і частково у Воронезьку. Вони є і на півдні. Не забувайте, що до кінця питання не вирішено із, скажімо так, наданням братської допомоги партизанам Придністровської Молдавської Республіки.

Він додав, що позитиву від операції у Курській області для України нині багато. Однак ці моменти треба втілити з мінімальними втратами та максимальною користю.

Ситуація в Курській області

Нагадаємо, що 6 серпня в Курській області стався “прорив кордону”. Попри те, що операція ЗСУ триває вже тиждень, президент України Володимир Зеленський лише 12 серпня, під час засідання Ставки Верховного головнокомандувача підтвердив це офіційно. Стало відомо, що наразі Україна контролює 1000 квадратних кілометрів російської території. Також аналітики DeepState повідомили, що українці звільнили 44 населені пункти Росії

Попри успіх ЗСУ, західні ЗМІ все ж не бачать, щоб операція в прикордонні вплинула на бойові дії на інших ділянках фронту. У The New York Times повідомляють, що попри втрату частини власної території, загарбники все ж не зменшують тиску на Донбасі. Однак в ОСУВ “Таврія” підтверджують, що все ж таки частину своїх підрозділів Росія зняла з південного напрямку та перевела на північ.

Крім того, 13 серпня, МЗС України заявило, що Сили оборони не зацікавлені в тому, щоб забрати собі Курську область РФ. Ця операція лише допомагає фронту та не дозволяє росіянам перекидати військових на Донецький напрямок, ускладнює їхню логістику.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин