Про це повідомляє The Telegraph.
“Менш ніж за 48 годин Україна захопила більше території, ніж за весь злощасний контрнаступ літа 2023 року”, — зазначається в матеріалі.
The Telegraph також пише, що бої в Курській області переслідують три цілі. Це відволікання росіян від наступальних операцій у Донецькій області, сіяння розбрату всередині самої Росії та просування угоди про обмін територіями під час потенційних переговорів.
8 серпня російське видання Агентство із посиланням на провоєнні канали писало, що бої в Курській області тривають приблизно за 26 кілометрів від кордону, а нібито українські війська, ймовірно, досягли села Івниця і намагаються перерізати трасу Суджа — Льгов у районі села Анастасіївка.
Газета The Washington Post із посиланням на “радника президента Володимира Зеленського” писала, що Україна нібито взяла під контроль газовимірювальну станцію Суджа в Курській області.
Станція Суджа є останнім чинним пунктом перевалки російського природного газу через Україну в Європу. У 2023 році трубопроводом Уренгой-Помари-Ужгород до Європи було перекачано близько 14,65 млрд кубометрів газу. Це близько половини російського експорту природного газу.
Прорвані укріплення за 15 млрд рублів
Українські військові під час операції у Курській області Росії за добу прорвали дві лінії фортифікаційних споруд. Їх російська влада побудувала за 2,5 роки повномасштабної війни, витративши 15 мільярдів рублів. Про це пише росЗМІ “Агентство”.
У публікації йдеться, що у будівництві оборонних ліній брало участь Міноборони РФ та регіональне прикордонне управління ФСБ. У матеріалі зазначено, що OSINT-аналітик Бреді Афрік, який склав карту російських фортифікацій за супутниковими знімками, зазначив дві лінії оборони у Коренівському та Суджанському районах Курської області — вздовж кордону та 5-10 кілометрів від нього. Для цього знадобилося трохи більше як доба.
“Агентство” припустило, що однією з причин швидкого прориву укріплень могла стати нестача особового складу. Там додали, що ще у вересні 2023 року український Центр національного спротиву показав знімки з повітря укріплень в Курській області. Тоді у центрі повідомили, що майже на всіх опорних пунктах регіону немає особового складу та техніки. Мовляв, майже увесь особовий склад передислокували у Донецьку та Запорізьку область.
Раніше у західних ЗМІ повідомляли, що у ЗСУ не має на меті захоплення Курської АЕС. Аналітики звертає увагу, що протягом останніх двох днів російські пропагандисти та військові блогери припускають, що метою ЗСУ в Курській області може бути атомна електростанція.