Про це повідомляє видання CNN.
Як повідомили джерела видання, дрони мають бортовий комп’ютер із супутниковими даними та даними про місцевість. Польоти визначаються заздалегідь із союзниками, і дрони дотримуються цього плану, що дозволяє вражати цілі з точністю до метра.
Попри заборони на імпорт та обмеження цін, енергетична галузь залишається найбільшим джерелом доходів для військової машини рф, а атаки на неї стали можливими не лише завдяки використанню безпілотників з більшою дальністю польоту, але й інтеграції штучного інтелекту до деяких дронів, вказали журналісти. ШІ, зі свого боку, допомагає дронам орієнтуватись та уникати глушіння.
«Точність в умовах перешкод забезпечується завдяки використанню штучного інтелекту. Кожен літак має бортовий комп’ютер із супутниковими даними та даними про місцевість. Польоти визначаються заздалегідь з нашими союзниками, і літаки дотримуються плану польоту, що дозволяє нам вражати цілі з точністю до метра», – розповіло близьке до української програми безпілотників джерело CNN.
Аналітик Королівського інституту об’єднаних служб Ноя Сільвія розповіла про «машинний зір», який є різновидом ШІ. Обладнаний ним дрон можна “навчити» визначати географію та ціль, куди прямує. Водночас БпЛА стає повністю автономним й не потребує зв’язку з супутниками.
Експерт з питань війни з використанням безпілотників і штучного інтелекту Кріс Лінкольн-Джонс зазначив, що рівень «інтелекту» наразі залишається дуже низьким, оскільки технологія перебуває лише на ранніх стадіях розвитку свого потенціалу.
Водночас Головне управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони України та Служба безпеки України коментувати використання ШІ в дронах відмовилися.
Удари України по НПЗ росії спровокували зростання світових цін на нафту. Нафта марки Brent подорожчала майже на 13%, що викликало занепокоєння з боку Сполучених Штатів Америки (США).
США не підтримують удари по російських НПЗ: чим Вашингтон пояснює позицію
Financial Times написало, що Сполучені Штати Америки закликали Україну припинити атаки на російські нафтопереробні заводи, оскільки вони можуть призвести до зростання світових цін на нафту.
Попередження з Вашингтона були начебто адресовані СБУ та ГУР.
США нібито стурбовані тим, що коли Україна продовжить завдавати ударів по російських об’єктах, Росія може завдати удару “по енергетичній інфраструктурі, на яку спирається Захід”. Йдеться, зокрема, про трубопровід “Каспійського Трубопровідного Консорціуму”, через який здійснюються постачання казахстанської нафти. У 2022 році Москва вже ненадовго припиняла його роботу.
Нагадаємо, що міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що у 2024 році Україні вдалося вдесятеро збільшити виробництво БПЛА дальньої дії, порівняно з минулим роком.