Про це заявив речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону.
Тут детективна історія розгорнулася навколо великого десантного корабля «Костянтин Ольшанський». Цей корабель мав використовуватися проти України, на жаль. Тому було ухвалено рішення про ураження цієї одиниці нашим «Нептуном». Ураження теж було завдано. Уточнюються пошкодження, пошкодження він однозначно отримав. Він зараз небоєздатний.
Велика атака на російський флот у Севастополі 23 березня: усі деталі
23 березня у тимчасово окупованому Криму відбулось успішне ураження об’єктів Чорноморського флоту держави-агресорки Росії у Севастополі. І нині в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України розкрили подробиці ураження великого десантного корабля «Ямал». Зокрема було атаковано 13-й судноремонтний завод, де, серед іншого, швартувалось це судно.
За оцінками воєнної розвідки України, характер пошкоджень «Ямалу» критичний: це пробоїна у верхній палубі, яка зумовила крен на правий борт. У зв’язку з чим окупанти безперервно відкачують воду з ураженого корабля, який брав участь в анексії Криму.
«Ямал» був побудований у 1987-му, роком пізніше увійшов до складу Чорноморського флоту. З 2017 по 2023 рік перебував на ремонті у севастопольському судноремонтному заводі у Кілен-бухті. З червня 2023 року перебував на балансі 197-ї бригади десантних кораблів ЧФ РФ, здебільшого його використовували в навчаннях і бойовій підготовці російських десантників. Після ураження корабля у 197-ї бригади десантних кораблів ЧФ РФ, які дислокуються в окупованому Севастополі, за даними Апострофа, залишилося лише два кораблі, обидва десантні — «Орськ» і «Микола Фільченков».
З 13 великих десантних кораблів, які були у Чорноморського флоту РФ на початку повномасштабного вторгнення, до сьогодні залишалося лише п’ять. Якщо ВДК «Ямал» та «Азов», уражені у Севастополі, зазнали серйозних пошкоджень та будуть «відмінусовані», то буде тільки три. Про це заявив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук. За його словами, точних даних щодо пошкоджень цих суден наразі немає, триває верифікація. Якщо вони виявляться серйозними, це буде суттєва втрата для ЧФ Російської Федерації.