Про це в ефірі телеканалу Київ24 повідомив голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький.

Найбільше цікавляться досвідом України країни Балтії, Північної Європи та Скандинавії, а також Ізраїль.

Минулого тижня я був у Брюсселі на Генеральній асамблеї операторів європейських енергосистем, і там піднімалося це питання, – розповів Кудрицький.

“Сьогоднішні виклики і гібридні загрози, які існують у світі, не тільки в Україні, вимагають переосмислення технічних рішень, які ми використовуємо, щоб захищати електростанції та підстанції”, – додав він.

Україна готова ділитися досвідом з іншими країнами, адже їй вдалося зберегти й збалансувати енергосистему під час ракетних та дронових атак.

“Це стосується не лише засобів ППО, а й інженерного захисту, систем кіберзахисту і протоколів реагування на надзвичайні події”, – підкреслив голова правління.

Нагадаємо, російські військові з 10 жовтня 2022 року здійснювали обстріли критичної енергетичної інфраструктури України, що спричинило дефіцит генерації електроенергії та проблеми з розподілом між регіонами. У 2023 році Росія зменшила інтенсивність атак, а українські енергетики спромоглися значною мірою відновити потужності, також допоміг відновити баланс імпорт електроенергії.

Україна очікувала ймовірних російських атак і цього опалювального сезону, однак масованих атак РФ по українській енергоінфраструктурі не було.