В навчальному закладі підтвердили, що поліція проводить слідство.

Університет Шевченка офіційно підтвердив, що Національна поліція проводить розслідування щодо фінансування робіт з енергозбереження корпусів університету за кошти «Кіотського протоколу». Про це повідомив офіційний сайт закладу.

За викладеною версією, у 2018 році на замовлення КНУ було розроблено два проекти з ремонту двох корпусів та затверджено кошторис робіт.

«…проте восени 2019 року, через реорганізацію Мінекології, яке виступало розпорядником коштів уряду Іспанії, виникла затримка у фінансуванні. Саме це потягло за собою затримку робіт. У кінці ж минулого року роботи знову були припинені через відсутність фінансування з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів…» — йдеться у заяві університету.

В КНУ стверджують, що у червні 2020 року провели нараду, де було вирішили скоригувати плани будівництва без змін до кошторису й початкової суми проекту.

Натомість за версією правоохоронців, скориговані проекти робіт не були погоджені з урядом Іспанії та Міністерством екології України, а необхідності проводити частину робіт взагалі не було.

В КНУ ім. Шевченка вважають, що повідомлення про можливу розтрату коштів паплюжать репутацію університету і є необґрунтованими. У закладі готові до проведення «фахової неупередженої перевірки, яка покаже справжній стан справи».

Фото: сторінка КНУ ім. Шевченка у Facebook