Про це пише The New York Times.
Після тижнів спостереження за тим, як адміністрація Трампа заморожує мільярди федерального фінансування, вимагає змін у політиках та розпочинає розслідування, почала формуватися широка коаліція лідерів університетів, які відкрито виступають проти цих дій. Найбільш очевидним доказом цього стала заява, підписана минулого тижня понад 400 керівниками університетських містечок, які засудили те, що вони розцінили як напад адміністрації на академічну спільноту.
Хоча організації коледжів і адміністраторів регулярно проводять зустрічі з широкого кола питань, заява Американської асоціації коледжів і університетів була незвичним проявом єдності, враховуючи різноманітність інтересів, що були представлені: від закладів Ліги плюща до громадських коледжів, від великих державних університетів до єзуїтських навчальних закладів, регіональних шкіл і історично темношкірих коледжів.
«Ми говоримо одним голосом проти безпрецедентного державного втручання і політичного впливу, які зараз ставлять під загрозу американську вищу освіту», — йшлося у заяві.
Хоча вона не містила конкретних дій, і подальші кроки залишалися незрозумілими, колективна позиція відображала групу, яка була більш налаштована на опір, ніж будь-коли раніше.
«Коли ми об’єднуємося по всьому вищому освітньому спектру, це більше, ніж просто думка еліт», — сказав Річард К. Лайонс, канцлер Каліфорнійського університету в Берклі, в інтерв’ю після підписання заяви. «На певному рівні ця дійсно різноманітна, широка і чудова група коледжів та університетів, що підписала повідомлення, вселяє в мене надію».
Інший підписант, Браян Сандовал, президент Університету Невади в Ріно і колишній республіканський губернатор штату, зазначив, що не сприймає заяву крізь політичну призму. «Мене турбує те, що ми бачимо і переживаємо», — сказав він.
Колективна заява лідерів університетів, багато з яких були підбадьорені протистоянням Гарварда з адміністрацією Трампа, з’явилася навіть після того, як асоціації вищої освіти і кілька університетів подали позови, оскаржуючи скорочення фінансування з боку Національного інституту охорони здоров’я та Міністерства енергетики. Також керівники коледжів почали частіше спілкуватися і зустрічатися один з одним, ніж будь-коли після пандемії Covid-19, деякі брали участь у дискусіях у Вашингтоні.
Асоціація американських університетів, ексклюзивна торговельна група, яка об’єднує 71 найпотужніший навчальний заклад країни, проводить цього тижня свою першу зустріч з моменту інавгурації Трампа. Хоча зустріч є закритою для громадськості, вона може стати стратегічною сесією щодо того, як реагувати на дії адміністрації, зокрема розслідування щодо антисемітизму на кампусах, програм різноманітності, практик прийому студентів і спроб контролювати зміст викладання.
Ці дії виходять із прагнення адміністрації покарати установи, які, на її думку, недостатньо боролися з антисемітизмом та «індоктринували» студентів ліберальними поглядами.
Ради великих освітніх груп також почали спілкуватися частіше.
«Жоден день не проходить без листа», — сказав пан Сандовал, член ради Асоціації громадських і земельних університетів. «Дуже багато комунікації».
Один з президентів приватного університету, який говорив на умовах анонімності для обговорення стратегії, зазначив у середу, що він та інші керівники університетів зараз набагато частіше бувають на Капітолійському пагорбі, ніж раніше.
На запитання, чи буде подано додаткові позови проти адміністрації Трампа, яка наступного тижня досягне свого 100-го дня, кілька президентів університетів, з якими зв’язалася газета The New York Times, відмовилися робити прогнози або посилалися на секретні плани на випадок надзвичайних ситуацій.
Групова заява виникла в результаті обговорень між президентами та іншими академічними лідерами та нагальної стурбованості багатьох з них тим, що керівники не виступають публічно проти Білого дому, зазначила Лінн К. Паскуерелла, яка очолює групу, що підготувала заяву.
«Ми вирішили перевірити, чи є воля до колективних дій», — сказала вона.
Доктор Паскуерелла, колишня президентка коледжу Маунт-Холіок, додала, що багато керівників зазнавали тиску з боку своїх кампусів із вимогою висловитися.
Організація провела дві віртуальні сесії для слухань, у яких взяли участь 193 лідери коледжів і університетів, щоб оцінити інтерес групи.
Заява, яку було погоджено, далека від радикальності: вона зосереджена на опорі «непомірному втручанню уряду в життя тих, хто навчається, живе і працює на наших кампусах», проте вона була важливою завдяки незвично широкому консенсусу серед різних членів.
Спочатку заява мала лише 100 підписів. Підтримка зросла, коли лідери університетів відчули силу в кількості, сказала доктор Паскуерелла, додавши, що один президент університету підписав, а потім попросив видалити його ім’я після тиску.
Хоча більшість підписантів представляють штати, де переважають демократи, деякі представляють коледжі зі штатів, що підтримують республіканців, такі як коледж Мілсапса в Джексоні, штат Міссісіпі, Університет Півдня в Сьюоні, штат Теннессі, і коледж Таладега в Алабамі.
Багато інших президентів університетів із червоних штатів не приєдналися до ініціативи.
«Я не бачив жодної користі — жодної», — сказав керівник приватного університету в штаті з республіканським керівництвом, який також попросив залишитися анонімним через приватність обговорень і раніше був скептично налаштований щодо петицій.
Цей посадовець, скептично оцінюючи, що один додатковий підпис може б щось змінити, додав: «Я не думаю, що петиція змінить думку президента, його адміністрації чи когось у Конгресі».
І цей посадовець відчув потенційну небезпеку: розгнівити Білий дім.
Цей страх є реальним для багатьох шкіл, сказав президент Університету Весліана Майкл С. Рот, який також підписав заяву. Він був відкритим критиком дій адміністрації щодо університетів і нещодавно взяв участь у протесті «Руки геть» поблизу кампусу в Міддлтауні, штат Коннектикут. Він сказав, що не здивований, що деякі університети відмовилися підписуватися.