Як пише Forbes, це перший випадок застосування такої зброї на полі бою, а також своєрідне попередження для більшості країн, які значною мірою покладаються на глушіння у захисті від дронових атак терористів.
FPV-дрони потребують радіозв’язку з оператором, тому на лінії фронту можна побачити безліч глушилок, які вибивають радіошум на вибраних частотах. Ефективні засоби РЕБ створюють “безпечну бульбашку” в районі 50-100 метрів, тому БПЛА постійно змінюють робочі частоти, а самі глушилки оновлюються.
“Ось чому потрібна бліцатака, подібна до Курської, з тривалим періодом підготовки для виявлення всіх частот і достатньою концентрацією перешкод, щоб заблокувати все в даній місцевості та на деякий час зупинити всі дрони”, — пояснюють журналісти.
Нові російські дрони глушать роботу РЕБ
Радіозв’язок вимагає прямої видимості, а під час самої атаки безпілотники пікірують доволі низько, тому в останню секунду у відеосигналі виникають перешкоди, які погіршують огляд.
“Одне з розв’язання проблеми перешкод — термінальне наведення з використанням штучного інтелекту: оператор фіксує ціль на певній відстані, а безпілотник переслідує її, навіть якщо зв’язок втрачається. Ці системи вже впроваджуються в невеликій кількості з обох сторін. Інший підхід — дротове наведення: безпілотник намотує оптоволоконний кабель на ходу, подібно до ракет з дротяним наведенням, як TOW”, — йдеться у статті.
Україна зафіксувала російський прототип оптоволоконного безпілотника ще в березні, а вже нещодавно російські телеграм-канали показали кадри застосування в Курській області дронів “Князь Вандал Новгородський”. Стверджується, що вони несприйнятливі до дії засобів радіоелектронної боротьби.