Лінія швидкісного трамваю з Правого берега до житлового масиву Троєщина не вирішить місцеву транспортну проблему. Про це у своєму Facebook написав голова «Інституту Генерального плану міста» Сергій Броневицький.

За його словами, організувати трамвайне сполучення з Троєщиною було б дешевше, ніж будувати метро. Так, найчастіше ентузіасти пропонують прокласти лінію швидкісного трамвая від вулиці Оноре де Бальзака (існуюча лінія швидкісного трамвая на Троєщині), далі по Подільському мостовому переходу з виходом на вулиці Верхній і Нижній Вал.

Броневицький переконує, що така ідея не є доцільною з кількох причин.

  1. Збудувати лінію швідкісного трамвая тут не вийде — начебто через те, що «Поділ має історично складену прямокутну схему вуличної мережі». Така лінія не зможе мати провізну спроможність, як у швидкісного трамвая та буде неможливо організувати рух поїздів з інтервалом менше, ніж 3-4 хвилини. В той час як на Борщагівській лінії швидкісного трамвая інтервал руху — 2-2,5 хвилини;
  2. Для з’їзду трамвая з Подільського мостового переходу на вулиці Верхній та Нижній Вал необхідно влаштувати складну транспортну розв’язку в різних рівнях на перетині з Набережно-Хрещатицькою, орієнтовна вартість зведення якої становитиме більше 1 мільярда гривень, стверджує Броневицький;
  3. Представник Інституту Генплану наводить підрахунки: провізна спроможність трамвая буде становити близько 10 тис. чоловік за ранковий період «пік», а це «не вирішить транспортну проблему ні Троєщини, ні Воскресенки» (усього на Троєщині мешкає близько 400 тис. чоловік). Будівництво метро ж дасть провізну спроможність на 95 тис. пасажирів, що «є достатнім».

Також Броневицький зазначив, що до відкриття Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену планується організувати мережу автобусних маршрутів, які проходитимуть по Подільському мостовому переходу. Для цього, за його словами, немає потреби зводити додаткові розв’язки чи з’їзди.

«Ми визначили та запропонували автобусні маршрути, які дадуть можливість мешканцям Троєщини та Воскресенки доїхати до Подолу, Солом’янки, Печерська, пл. Льва Толстого, Лук’янівки на нових автобусах великої місткості» — пише він.

Також, за його словами, лише 30% населення Троєщини матимуть пішохідну доступність до трамвая, в той час як лінія метрополітену «забезпечуватиме пішохідну доступність для майже 80% мешканців Троєщини».

Як ми повідомляли, лінія метро на Троєщину буде наземною, її будуватимуть уздовж проспекту Маяковського; лінія матиме більше 20 станцій, їх планують будувати півсотні років, а витратити на це можуть до 3 мільярдів доларів.

Фото: Фейсбук