Про це повідомила голова Моніторингової місії ООН з прав людини Даніель Белль в Україні на пресбрифінгу у Женеві.

Моніторингова місія схиляється до того, що існує “велика ймовірність” того, що дитяча лікарня у Києві постраждала внаслідок прямого влучання російської ракети.

Аналіз відеоматеріалів та оцінка, проведена на місці інциденту, вказує на високу ймовірність того, що дитяча лікарня постраждала від прямого влучання, а не отримала пошкодження від протиповітряної системи.

За словами голови Моніторингової місії, у медустанові, в якій лікують дітей із серйозними захворюваннями, такими як рак та хвороби нирок, на момент удару перебували близько 670 дітей та близько тисячі співробітників. Як заявила Белль, це була “одна з найбільших атак, які ми бачили з початку повномасштабного вторгнення” у лютому 2022 року.

Рада безпеки ООН збереться на засідання для обговорення обстрілів дитячої лікарні “Охматдит” у Києві. Нагадаємо, що Росія є постійним членом Ради безпеки та може накласти вето на резолюцію цього органу ООН.

Удар по “Охматдиту”: що треба знати

Вранці 8 липня російські війська завдали масованого ракетного удару по Україні. Серед інших об’єктів під російський ракетний удар потрапило одне із приміщень дитячої лікарні “Охматдит” у Києві. Постраждав корпус, де були діти на діалізі, розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Аварійно-рятувальні роботи на території “Охматдиту” завершено. За даними МВС України, внаслідок російської атаки на місці удару двоє людей загинули (раніше повідомлялося, що це дорослі, одна з жертв – лікар), за медичною допомогою звернулися 32 поранених. Госпіталізовано із травмами 8 дітей.